| Prankster6 a întrebat:

In ultimul timp toata viata mi se pare degeaba... singurul lucru care ma consoleaza e cea mai buna prietene. la balul de anul asta am intalnit un baiat eu am castigat miss-ul iar el mister popularitete. Din timpul balului am inceput sa iesim El nu e un golan sau cine stie. Intr-o seara cand am intrat pe mess am inceput sa povestim, s-a ajuns la nu stiu ce chestie si a spus ca nu mai intelege nimica din "relatia" noastra. Apoi spunandu-mi ca tine prea mult la mine si nu vrea sa fim decat prieteni a iesit sub pretextul ca trebuie sa o lase pe sorasa la pc. Ce e greu e faptul ca eu sunt in B iar el in C cand ma vede prin scoala se uita cumva dezamagit la mine apoi in pamant si pleacasad. Chiar il plac dar nu stiu ce sa fac, in ultimul timp viata mea a fost foarte dezamagitoare...

2 răspunsuri:
| andree_5411 a răspuns:

Daca tine mult la tine de ce vrea sa fiti decat preiteni?
Nu te-ai intrebat asta?
Poate este nesigur pe setimentele tale,sau pe ale lui.
I-ai spus ce simti pentru el?
Daca nu, pacat
Ar trebui sa vorbesti cu el cat mai repede si sa ii spui de fapt ce simti pentru el si ca daca si el simte la fel, relatia voastra ar putea fi ceva bun.
Succes.

| Prankster6 explică:

Deci eu i-am spus, dar nu vrea sa ma raneasca suntem cei mai buni prieteni dar se uita asa la mine pentru. ca stiu ca ma place...