| ALEXandra050 a întrebat:

In ziua de azi se merita sa lupti pentru ceea ce iubesti, pentru persoana iubita sau sa iti asculti parintii si sa alergi dupa bani si avere?
Funda! Multumesc!laughing

Răspuns Câştigător
| ionela2011 a răspuns:

Depinde de fiecare si de interesul fiecaruia. insa in ziua de azi persoanele sunt materialiste, putini mai cauta iubirea. eu as alege sa iubesc, caci e cel mai frumos sentiment. iar legat de parinti, mai sunt si unii care vor sa isi vada copilul cu cineva cu bani, dar nu se gandesc daca cu adevarat va fi fericit sau nu.

5 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Nici una, nici alta. Cauta-ti un scop care sa il urmezi. Unul care sa nu te faca sa regreti. Nu zic de chestii ca voluntariat, dar incearca sa vezi ce se va intampla cu tine in viitor. Cand o sa fi pe picioarele tale o sa ai timp de iubire, excursii, etc.

| OnuOnulică a răspuns:

Părerea mea că după bani și avere!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Alege să iubești. Poate că, dacă înaintăm în vârstă, sentimentele se mai diminuează, și atunci, începi să prețuiești alte lucruri, să pui mai mult accentul pe bani, mai puțin pe iubire.
Acum însă, lasă loc iubirii...

| vocea a răspuns:

Sa asculti parintii trebuie, celelalte le faci doar daca crezi ca merita

Răspuns utilizator avertizat