| FriendsShow a întrebat:

Inainte cand luam un joc(ex:fifa 07) mi se deschidea cu altceva cu un program nero numai stiu cum(nu e nero dala sa faci cd)acum mi-am reinstalat pc si se deschide cu winrar si asa nu stiu sa il instalez, inainte il instalam cu daemon tools, acum nu mai merge cu winrar am incercat si cand vreau sa intru in joc spunea don't send sau ceva de genu.cine imi poate spune cum se numea programul asta cu care mergea sa se deschida si apoi sa il inst cu daemon si sa mearga primeste funda

Răspuns Câştigător
| Teo_3339 a răspuns:

Simplu.
cauta magic disc.
e gratis.
instaleaza-l.(merge la fisiere.iso,.nrg etc.)
pornestel, da-i click dreapta pe iconita de jos dreapta cu un CD intr-o mana, da-i Virtual CD\DVD-Rom, da-i pe (o litera) no media, mount si selecteaza imaginea iso, nrg etc.
iti va aparea setupul jocului.
instaleaza jocul.
daca iti spune sa insertezi Cd-ul corect atuni inchide jocul, da pe my computer, si cauta o iconita cu jocul(un cd rom ocupat cu jocul) dai clic dreapta si explore.
vei vedea un folder cu continutul jocului.
cauta un folder cu un crack.
deschide folderul unde ai instalat jocul
ex C:\Program Files\fifa 7.
executabilul jocului baga-l intr-o arhiva rar si inlocuiesteo cu crackul.
porneste jocul si gata!