| Fedaskyn a întrebat:

Inainte de intrebare mentionez ca sunt clasa 8-a. Am o colega de care-mi place, ei i-a placut de mine acum vreau 6-7 luni, iar eu i-am spus ca si mie imi place de ea, dar sa astepte pana la final de an ca sa-mi indrept media (pana acum am avut media 9.20-9.30 in fiecare semestru, iar in semestrul 1 mi-a iesit 8.97)... acum ca e final de an aproape, i-am spus, dar ea si-a facut intre timp un alt prieten. Eu am intrebat-o daca-i mai place de mine si ea a spus un "nu" ferm. Ea mi-a spus ca un motiv pentru care nu ma place ar fi prietenul meu cel mai bun, cand o intreb ce a facut acesta, evita intrebarea sau imi spune ca e pe strada si nu poate vorbi. Alta data i-am spus "eu sunt unul dintre cei mai neingrijiti baieti pe care i-ai putea intalni", ea imi raspunde "Bnu" si eu o intreb "Ce 'bnu'?" si evita intrebarea... Ce sa inteleg din asta, ma mai place sau nu? (mentionez ca mi-a spus ca nu vrea sa-mi raspunda la cele 2 intrebari si ca trebuie eu sa-mi dau seama de raspuns, iar la scoala vorbeste cu mine doar cand imi arata o poza sau ii trebuie cv). Daca nu ma place atunci ce e cu toata chestia asta si care ar fi raspunsul la cele 2 intrebari adresate de mine ei?

Răspuns Câştigător
| Areestotell10 a răspuns:

Ba, si eu am patit la fel, insa cineva a intrebat acea persoana daca ma place, iar acea persoana a zis ca e doar prietenoasa cu mine....insa situatia ta e diferita pentru ca ea chiar te a placut, iar unul dintre motivele pentru care si a facut iubit este pentru a uita de tine, iar chestia cu evitatul poate sa insemne sa inca mai simte ceva pentru tine(ceva foarte vag) si incearca sa treaca peste...dar asa stau lucrurile din perspectiva mea, iar ea poate gandi total diferit fata de ce am zis eu.

1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cred ca nu ii mai place de tine si ii place de prietenul tau. de ce nu ai profitat de acel moment in urma cu 6-7 luni cand i-ai zis ca iti place de ea? puteati fi impreuna si ce legatura au notele in toata povestea asta? sa stii ca daca ai o prietena/ iubita nu te tine sa nu mai inveti. Acum daca are deja pe cineva mai bine incerci sa o lasi.