| Miaw21 a întrebat:

Inca 5 zile si vine scoala...Eu trec in clasa a 9-a, si voiam sa va intreb: cum va fi in prima zi? Cum ar trebui sa ma comport? Ce ne va zice diriginta (sau directorul, sau...ma rog, ati prins ideea), ce ne va intreba? La voi cum a fost.

PS: Sunt baiat.

4 răspunsuri:
| Aleeee95 a răspuns:

Va fi interesanta prima zi, pentru ca vei cunoaste diferite persoane, vei face parte din alt colectiv. Trebuie sa te comporti natural, e cel mai ok. Dirigintele o sa va dea orarul, poate cartiile ( depinde de scoala ).

| andru8700 a răspuns:

Prim zi de boboceala va fi de neuitat, te asigur. Loc nou, persoane noi. La noi la liceu a fost o chestie super draguta, cei de-a 12-a ne-au tinut un tunel de flori pe sub care am trecut toti bobocii pana la intrarea in liceu si pe fundal se auzea melodia "We are the champions"-sentimentul, unul superb, nemaiintalnit. Directorul bineinteles va tine un discurs si la fel si sefa/seful de promotie care doar ce a terminat clasa a12-a si cel/cea care a intrat cu cea mai mare medie in liceu. O sa iti placa prima zi de liceu, de restul zilelor ma abtin, dar prima va fi cu siguranta de neuitat happy

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ca în clasa întâi, doar fi mai matur.

| LukMan a răspuns:

Stai calm si eu m-am panicat la timpul meu gen toata vacanta am fost cu gandl la asta si dupa 2 zile de scoala imi parea rau ca nu i-am cunoscut mai devreme fii tu insuti si tottul o sa fie perfect