| justinbiebersucks a întrebat:

Inca mai plang. Nu mai pot. Poate ca exagerez. Dar mi se pare chiar nesimtire! Am facut tot posibilul sa ma aproprii de fata pe care o plac: i-am dat ciocolata, cadouri, flori, am fost cat de politicos se poate, am facut glume si asa mai departe. Stie ca o plac, i-am spus in toate felurile, chiar si in fata. Eu am tot intrebat-o daca ma place si tot a spus in ras : "Nu laughing Eu pe tine? Glumesti nu?". Totusi multe alte fete mi-au spus ca ma place. Spuneam de nesimtire: Azi vine la mine si imi spune ca ma chinui degeaba, nici nu ii pasa. Ok. Inteleg ca nu ma place. Am mai patit. Nu e nimic rau in asta. Dar, e chiar nesimtit modul in care imi spune asta. Cum? Nici nu ii pasa. Adica cum? Accepta bomboanele doar ca sa le manance, nu ca sa si imi multumeasca. Macar sa nu le fi acceptat si sa fi spus "E foarte frumos din partea ta. Dar...nu le pot accepta." Bine ca arunc banii pe bomboane, pe flori! Acum cateva luni era cu un baiat, deloc politicos (nu ca as fi gelos, dar mima fel de fel de obscenitati cu ea, ii vorbea urat). Se placeau amandoi. Dar eu zic ca se placeau doar la aspect. Asta nu mai e dragoste! Cica acum nu se mai plac. Deci s-au placut doar 1 luna si ceva. Eu o plac de 2 ani!

Nu mai pot, inca mai plang, fiindca chiar e trist! Adica un "badboy" care are doar chestii porno in cap e cu mult mai bun la cucerit o fata. Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se intampla destul de des asta. Cred ca trebuia sa renunti mai inainte. Daca vezi ca o fata nu e interesanta si iti raspunde asa de rece nu mai are niciun rost. E urat ce a facut ea. Majoritatea fetelor sunt confuze. Vor o combinatie intre un baiat increzator si tupeist si unul romantic si cuminte. Dar daca e vorba ca nu pot asa ceva, nu vor accepta niciodata doar unul romantic si cuminte. Pentru ca li se pare o relatie plictisitoare si nu se pot implica. Acum sunt si fete care plac baieti ca tine. Parerea mea e sa renunti la ideea de a fi cu fata asta. Acum vezi si tu ca poti atrage o fata si daca nu esti nesimtit. Dar trebuie sa fii mai increzator si sa fii mai special. Trebuie sa ii oferi ceva nou, ceva ce nu a mai avut. Sa stii ca timizii daca prind incredere in ei pot fi magneti de fete. Pentru ca fetele vor vedea ca ei nu vad numai sex in fata ochilor si au cultivat un set de valori in timp. Totul depinde numai de tine. Trebuie sa ai mai mult curaj si sa stii ce vrei de la viata.

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca fata nu stie ce vrea si nu te merita.Esti un baiat dragut, ti-ai dat si silinta si ai facut tot posibilul sa te placa.Eu zic sa fii indiferent cu ea un timp, daca te place va observa schimbarea atitudinii tale si isi va da seama ca a gresit.
P. S.: Esti un baiat sensibil, genul de baiat la care orice fata viseaza.Nu te intrista doar pentru ca o fata nu te-a putut aprecia si nu a stiut cum sa se poarte happy. Stii cum se spune: nu ura toti trandafirii pentru ca te-ai intepat intr-un spin.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu te merita...incearca sa o uiti
sunt o multime de fete care apreciaza gesturile tale
nu trebuie sa te schimbi fi tu si incearca sa fi mai indiferent, numai o bagi in seama si sa vezi cum vine ea la tine
dar tot cred ca nu te merita si se joaca cu sentimentele tale si stiu ca e greu pentru tine dar asta e viata... daca iubesti trebuie sa si suferi straight face
ai grija de tine te pup kiss

| Adya20 a răspuns:

Deci baieti ca tine rar se mai gasesc, nu te lasa descurajat de ea! Nu te merita pur si simplu.Nu stie sa aprecieze un baiat ca tine asta pentru ca este oarba! Un baiat cu chestii "porno" in cap nu-l face sa fie mai bun decat tine, nu are cum un golan.sa fie mai bun decat tine! Doar ca ea este atrasa de astfel de baieti si e clar ca nu stie ce o asteapta! Mai devreme sau mai tarziu va sufery oricum si abia atunci o sa realizeze ca tu erai cel potrivit insa asta se va intampla mult prea tarziu.si pentru tine dar si pentru ea! Este ironica, impertinenta, nepasatoare din ce ai spus tu asta reiese! Daca te-ar fy placut macar putin nu se purta asa cu tine, tu o placi pentru ceea ce este ea dar altii nu o plac, doar o vor in pat si atat! Esti un baiat sensibil si crede-ma ca orice fata s-ar simty norocoasa sa te aiba! Fetele sensibile viseaza la un baiat ca tine, degeaba primesti sfaturi de genul uita de ea! Nu ai cum sa uiti asa usor sunt totusi 2 ani de cand o placi dar. uite ca iti face rau! Stiu cat iti va fy de greu. dar trebuie sa incerci sa nu te mai umilesti asa in fata ei, in dragoste nu este suficient sa bata doar o inima pentru amandoi, este nevoie d 2 jumatati pentru a forma un intreg si din nefericire in cazul asta nu e asa! Nu putem sa cersim iubire persoanelor carora nu le pasa, pentru inceput nu-ti mai arunca banii pe ea, stiu ca te doare dar repet nu te merita! Ai sa ajungi si tu sa te saturi.si probabil din cauza ei iti vei face o parere proasta despre toate fetele si nu-i ok pentru ca cele ca ea strica baietii ca tine.Arata-i indiferenta de acum inainte asta e un prim sfat!

| moonY a răspuns:

'Accepta bomboanele doar ca sa le manance, nu ca sa si imi multumeasca. Macar sa nu le fi acceptat si sa fi spus "E foarte frumos din partea ta. Dar...nu le pot accepta." Bine ca arunc banii pe bomboane, pe flori!'

si cum anumea ai vrea sa-ti multumeasca?
cati ani ai? te gandesti ca o cumperi cu 2 flori si trei bomboane? schimb pe schimb?
credeam ca i le cumperi din placere, din inima, ca doar o placi de 2 ani, nu ca faci asta in speranta unei recompense
a dracu' fata, ti-a mancat toti banii si nici macar un sarut n-ai primit

| Nimic special a răspuns:

Asa fac unele fete care sunt bagate prea mult in seama. Probabil nu era fata potrivita pentru tine. Vreau si eu un baiat ca tine day dreaming:Xlaughingwhistling atentbatting eyelashes:X.Marfa:X.

| yoo_6578 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic poate ca la iubit si sti... fetelor le plac baietii rai incearca sa nu o mai bag in seama poate ea vrea doar sa o bagi in seama poate i place ca baietii sa fie la picioarele ei asa ca incearca sa nu o mai bagi in seama si poate ca o sasi dea seama ca esti un baiat dragut si ar trebui sa-ti dea o sansa...
sper ca te-am ajutat papa:*