| rawrr0miruna a întrebat:

Sa o iau cu inceputul. Faza e ca mie imi place de un baiat din clasa, iar 2 saptamani, am fost nedespartiti, subliniez NU AM FOST IMPREUNA, dar am fost pe aproape. S-au tot bagat dume de la altii care ma placeau pe mine si de la fete care il placeau pe el. Dupa aceste episoade cand nu ne-am vorbit mi-a spus ca inca ma place si el stie ca inca il plac. Spune mereu ca "e complicat", da' nu pot sa-l uit, plus ca nici el..Nu stiu ce sa fac...Help!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Înseamnă că încă aveţi sentimente unul pentru celălalt, te place, tu îl placi.
Ai încredere în el, vezi cum evoluează pe parcurs.
Te pup!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ori incerci sa iti vezi de viata ta ori vorbeste cu el si ignorati ce spun altii si intalniti-va din nou

| Azµre a răspuns:

Nu te place, nu are rost relația.

| kiduţa18 a răspuns:

Vorbeşte serios cu el pe tema asta. Dacă vă placeţi reciproc e păcat să nu profitaţi de ocazie şi să fiţi împreună. Măcar să încercaţi, poate o să meargă şi o să aveţi o relaţie frumoasă. Acum totul depinde de voi.

| Stresanta a răspuns:

Vorbeste cu el, spune-i ca nu conteaza ce spun altii, si chiar nu conteaza. Ai incredere, daca a zis ca te place ar trebui sa iti arate.

| liliibsfg a răspuns:

Daca spune ca "e complicat" inseamna ca nu e sigur pe el sau poate mai exista cineva pe care el iubeste...Tu spui ca va placeti unul de altul, dar te-ai gandit ca poate are anumiti prieteni in care il determina sa nu fie cu tine? Adica poate nu iti zice adevarul din cauza lor sau pur si simplu ii e rusine. Daca nu te poate uita inseamna ca el simte ceva foarte puternic pentru tine si nimeni si nimic nu va poate desparti! Am vrut sa te intreb...este timid cumva asa de felul lui?

| rawrr0miruna explică (pentru liliibsfg):

Da...Dar poate lua initiativa in ultimul moment.