| fender92 a întrebat:

Inca o data. Cum se fac cerculete din fumul de tigara? DAU FUNDA si FOLOSITOR

Răspuns Câştigător
| vlad22 a răspuns:

HMM. Nu e foarte greu, cum a zis si miu tii buzele in forma de cerc, si scoti fumul usor, dar toata miscarea este din gat. Incearca sa misti partea inferioara a maxilarului, cand scoti fumul( incearca sa faci un cerc ). Cel mai important lucru este sa exersezi si cred ca vei reusi. Dar stim cu totii ca cel mai "sanatos" raspuns la intrebarea ta este "Incearca sa te lasi de fumat". Eu am fumat 6 ani de zile si am reusit sa ma las, daca vreti sa aflati cum, intrebati-ma acum. big grin

3 răspunsuri:
| ClaraZ a răspuns:

Ti buzele in forma de cerc si scoti fumul usor usorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai reusit?

| camelutsa_5443 a răspuns:

1.Fie poti sa iti cumperi tigari, sau sa iti cumperi tutun ca sa iti faci propriile tale tigari. Fumul de la tigarile din comert nu este asa de mult si asa de des, asa ca, recomandat este sa iti rulezi propriile tigari.
2, Odata ce ti-ai rulat o tigara, aprinde-o. Trage fumul ca si cum ai fuma o tigara normala, dar de data aceasta nu il inhala. Lasa fumul sa stea in cerul gurii. Chiar daca esti fumator, acest lucru te va face sa tusesti, dar cu timpul te vei obisnui.
3.Trage-ti limba in jos si formeaza cu buzele litera "O", ca si cum ai vrea sa zici "Boo". Acest lucru va necesita putina pregatire, dar incearca sa faci cu buzele litera "O" cat mai mare.
4.Impinge o mica cantitate din fum afara pe gura ca si cum ai zice un "oh". Aceasta este partea cea mai grea si iti va lua ceva timp sa o perfectionezi.
5.In timp ce scoti fumul afara, impinge putin si limba inspre buze, dar ai grija ca mereu sa o tii lipita de josul gurii. Acest lucru va face ca cercul sa se roteasca.