| Lagosse a întrebat:

Inca o intrebare printre miile de intrebari. de ce se machiaza fetele?

Răspuns Câştigător
| MissDyDee a răspuns:

Cica, ca sa arate mai binelaughing...zic ele.parerea mea-de fata-este ca atunci cand zic ele ca arata cel mai bine fiind machiate atunci arata de fapt cel mai oribillaughing... zici ca au masti pe fata! wtf nu le-a facut mamele lor cu machiaju pe ochi si cu fardurile in poala..am 20 de ani si numar pe degete datile in care m.am machiat..si alea erau evenimente gen nunti si petreceri nu asa ca ies in oras cu x si cu y..nu nene cine te place te place asa cum esti.Mor pe fetele care isi pun tona de machiaj pe fata ca sa agate un tip.ele nu se gandesc ca cine o sa le ia de neveste sau cu cine or sa se mute-in momentul in care se vor trezi din somn dimineata ala o sa fuga pe geam afara de spaima! Fardurile si porcariile astea ataca fata, tenul porii si ce mai vrei tu! eu sunt total contra!

| Lagosse explică (pentru MissDyDee):

Bravo...nici eu nu prea am obiceiul si am 15 ani

| MissDyDee a răspuns (pentru Lagosse):

Nici sa nu apuci obiceiul..pentru ca tot tie o sa-ti para rau cand o sa inainte in varsta...cate fete vezi zilnic pe strada care au 17 18 ani sau poate chiar mai putin si tu zici ca au pe putin 25? in loc sa vrei sa pari mai tanara vrei sa pari mai batrana..nu inteleg conceptia asta sincer! ..Bravo tie ca nu folosesti prostii d.astea!:*

| MissDyDee a răspuns (pentru MissDyDee):

Inaintezi*frustrated

7 răspunsuri:
| Namastee a răspuns:

Baietiilor le place ce vad, iar fetelor ce aud. Deaia' fetele se machiaza, iar baietii mint. laughing

| Dana211 a răspuns:

Pentru ca au senzatia ca sunt mai frumoase asa ( in unele cazuri chiar este adevarat dar in altele nu) si pentru a ascunde diferite imperfectiuni ale fetei. Totodata cele care o fac cand sunt mici vor sa para mai mature pentru ca machiajul te ajuta la asa ceva si la propriu si la figurat (cu timpul imbatraneste piele foarte tare)

| Numero1 a răspuns:

Ca sa ma impresioneze pe minelaughing

| Nayuky a răspuns:

Pai sa isi ascunda imperfectiunile, dar cu machiajul o sa isi faca si mai multe..corectorul e mai bun, si ajuta si acopera imperfectiunile insa nu..de ce sa priceapa cineva?laughing si cu produsele de par gen fixativ spuma vopsea o sa isi distruga parul, dar iar n-ai cui sa-i spui.parul poate sa arate foarte bine si fara.da nu..de ce sa nu isi distruga parul daca se poate?laughing