| nimeni_2151 a întrebat:

Incep prin a scrie aceste randuri pentru a-mi exprima regretul de faptul ca scriu. Nu stiu de ce o fac, ma satisface sufleteste si ma simt bine cand fac asta. A-si avea si alte lucruri la care as fi trebuit sa fiu atent, nu-mi pasa pe moment probabil ca o sa ma lovesc de asta dar cel putin acum mi-e bine asa si asa va si ramane. Mi-au mai trecut ideile, acum astept reactii pe care nu stiu cat ma bucur sa le aud. Mai e putin si trece, as vrea sa stau, sa meditez, probabil sa fiu singur; nu te gandi la tine cand spun
asta. Sa ma simt liber, sa incerc sa uit de toate, sa stiu ca nimeni nu ma judeca petru tot ceea ce am facut. Ma inchid in mine, as vrea cu tine sa vorbesc dar sunt sigur ca nu ma intelegi; nici eu nu te mai inteleg. Ajung acasa si sper sa fiu singur, sa nu ma intalnesc cu nimeni, poate o vorba sa nu scot. Nu are nici o legatura ce scriu acum, ti-am spus nu stiu ce e cu mine. Dar da, prin scris simt ca vorbesc cu tine cu toate ca tu nu ma auzi. Apare o tristete in tot ce e pe foaie dar vremea rea de-afara la asta ma
indeamna. Poate va da caldura si eu ma voi schimba. Zambesc si scriu si ma repet, nu stiu de ce astern acum aceste randuri, puteam sa fac si eu ceva mai bun. Dar tot nu vreau sa ma opresc, poate-ti citesc si radem impreuna, dar sa nu razi de mine. EU ma consider mai sensibil, ti-am zis ca unde-mi pasa, ma schimb, nu mai gandesc rational. Mai e putin si asta se va termina, cat de putin as spune, astept de mana sa te tin, sa mergem impreuna, sa ne privim poate sa si zambim. Nu am mai scris de mult atat si ma gandesc ce mi-ai facut tu oare? ce am ajuns? eu nu eram asa... dar totusi eu ma bucur ca ceva atat de puternic ma indeamna la asa ceva. Poate tu ma vrei simplu, nu ma consider complicat. Ma invart in jurul ideii, asta e stilul meu si ar putea ca asta o vesnicie sa dureze pentru ca eu aici, se intampla sa vorbesc fara idee. Imi place scrisul mic si inclinat, ma bucur ca foaia din alba si pura si ea se schimba, o vad cum plina de cuvinte, o sa ramana o simpla amintire. Eu o sa imi aduc frumos aminte de ceea ce am facut, de tot ce-am scris pentru ca bune, rele aceste mici cuvinte din mintea si sufletul meu s-au nascut. Inima imi bate
mai mult decat in mod normal. E greu sa ma gandesc, poate m-as vedea pe mine acum, nici eu nu m-as mai recunoaste.

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

Foarte frumos. Felicitari! Se vede ca esti sensibil.Parca ai descris starea pe care o am eu acum.
Numai bine!

7 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Tu ai scris toate astea?
Frumos

| Crisu_7532 a răspuns:

Daca tot simti nevoia sa scrii, fa-ti un blog. www.blogspot.com
vei putea sa scrii orice vrei, oricand. succes

| ionika17 a răspuns:

Mda, frumos.Ai scris de mi-a ajuns la suflet, baftahappy

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Imi place felul cum scrii chiar daca ai unele greseli gramaticale faptul ca vine din suflet ocupa tot spatiul.Ai imaginatie si creativitate.Eu te sfatuiesc sa iti deschizi un blog cine stie poate iti gasesti si pe cineva sa te sponsorizeze cu o carte, de ce nu? Succes in continuare :*happy

| PuFFy_6962 a răspuns:

Deci mai impresionat cu ce ai scris. Ar trebui sa te apuci sa scrii o carte pe bune nu multi oamenii au talentul astawinking si este pacat sa nu profiti ca-l ai si sa incepi sa scrii happyhappyhappy

| DeejayAlbinutsa a răspuns:

Cui ii este dedicat?

| nimeni_2151 explică:

Eu in timpul orele lor, era mai mult.toata cuvintele sunt spuse. cu gandul ca prietena mea era la vreo 2 banci de mine. Simt ca ea nu intelege si ma descarc prin scris.