| LCD a întrebat:

Insiratzi lucruri, obiceiuri pe care le aveti in fiecare dimineata si seara inainte de culcare happy
(imi dau cu crema...mananc o banana in fiecare dimineata etc.hee hee)

Răspuns Câştigător
| Mihaiii a răspuns:

Pai inainte de culacare, trebuie neaparat sa indeplinesc cateva lucruri :
- de cand ma stiu, am o obsesie pentru usa exterioara ( adica aia prin care intri in apartament ). Nu pot dormi, daca stiu ca usa nu e incuiata, si o verific de 1000 de ori inainte sa ma culc laughing.
- Trebuie neaparat sa fiu spalat pe ochi si pe dinti inainte sa ma culc.
- Nu pot dormi daca stiu ca Toni, cainele meu, nu are apa. Daca i se face sete noaptea. ce face?
- In camera mea am o cana care trebuie sa fie plina cu apa, caci daca noaptea mi se face sete, sa am apa in camera si sa numai trantesc usile pana la bucatarie. Deci trebuie sa umplu si cana aia.
- Langa pat am o noptiera. Pe acea noptiera trebuie neaparat sa se afle telefonul, telecomanda televizorului, si apratul foto!

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ma trezesc nu mai tarziu de 8 chiar daca e vacanta, m-am obisnuit cu programul de la scoala.Ies afara si am grija sa nu alunec pe gheata(am patit-o de prea multe ori iarna asta, asa ca iau masuri) si imi caut pisicul.Strig dupa el vreo 20 de minute suficient incat sa fac turturi si intr-un final se indura sa apara gales de dupa colt. Ii dau sa manance apoi ma intorc si mai stau in pat. Apoi ma spal, ma duc sa mananc, ma spal again, mananc o portocala.
Seara, ma arunc in pat si imi pun plapuma pe capbig grin

| Luori a răspuns:

Dimineata aceeasi propozitie : " Mai da`mi Doamne cateva ore sa dorm laughing" abia m`a dau jos din pat, mai mereuhee hee

Inainte de culcare, mai verific si eu usa la intrare sa fie incuiata [dar nu des]; neaparat sa am apa langa mine; de obicei dupa ce ma bag in pat, imi pun plapumioara [sau ce am eu] in cap si butonez telefonul laughing

Iar cand eram cu El, nici unul nu adormea fara sa nu trimita 1[2, 3.] mesajehee hee sau mai vb pana la 5 dimineata.

| Adya20 a răspuns:

Hmm.Cand ma trezesc imi fac dus in fiecare dimineatabig grin apoi ma fardez, este o pasiune a meatongue dupa care imi fac freza! Neaparat inainte de a iesi din casa imi calc hainele! Iar seara cand vin fac din nou dus, mananc, ma demachiez cu tot felul de creme naturalehappy iar apoi ma relaxez fie la pc.la un film. ori invat ceva.happy

| oareux a răspuns:

*Seara in vacanta stau pana la 11 pe Imvu.Mananc ceva ma bag in pat, TV pana la 12... Somnbig grin
*Dimineata-Deschid pc`u. Imvubig grin bag in mine o cana de lapte happy Tv...Muzicaphbbbbt

CAm atatbig grin

| LCD explică:

In vacanta ma trezesc pe la 11 12 big grin
si intru pe TPU in urmatoarele cateva minute laughing

seara...stau foarte mult la dus :X
folosesc gelul preferat de la nivea :X
imi cremuiesc picioarele
si zdup in pat big grin

| LCD explică:

Psiholog20 tare anmuzant/a ai fost laughing
ce am mai ras laughing
cu usa si cainele tau happy
dragut

| andalu a răspuns:

Dimineata ma spal pe dinti (HA)mananc ciocolata si beau ori un pahar cu lapte ori suc de portocale(facut de mine), iar seara,, pai iar ma spal pe dinti dupa care ma uit la 2-3 filmulete pe youtube
thinking si,,, cam atat

| teonamaria a răspuns:

Seara: ma spal pe dinti, citesc cateva pag dintr-o carte, vizionez ceva la tv si adorm pe la 11, 12

dimineata(in vacanta): ma trezesc la 11, mg la baie, ma spal pe dinti, beau o cafea cu mami, apoi incepe ziua...

cam atat. u?

| Mihaiii a răspuns:

Aaa da, si dimineata :
- Trebuie la fel sa stiu, ca Toni, cainele meu are apa si trebuie sa-i dau de mancare!
- Apoi trebuie sa beau cafea sau ciocolata calda!
- Trebe sa ma spal pe dinti si pe ochi...

Si cam atat!

| rapidista a răspuns:

PAI... Dimineata ma trezesc pe la 11-12, ma spal pe dinti, fata, etc, mananc un iaurt si imi vizitez toate site-urile favorite ( forumuri, rapidisti.ro si TPU.ro), iar Seara fac baie, imi dau cu un lapte demachiant, imi iau pijamaoa pe mine si trec la calculator pana pe la 1, apoi la somnic:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara inainte sa ma culc:
- Obisnuiesc sa-mi inchid telefonul pentru ca se mai trezesc unii sa ma sune aiurea.
- Imi pun sticla de apa minerala langa pat.
- Imi iau broasca de plus pe care o folosesc si ca perna. big grin
- Imi dau sosetele jos din picioare.
Dimineata, in cazul meu nu se numeste dimineata. Ma trezesc pe la 2-3 dupa-amiaza.
- Ma spal pe dinti si pe fata.
- Mananc.
Si restul depinde de zi.