| SmartLie a întrebat:

Intelegeti matematica?

Daca nu ce nu intelegeti la ea?

Intreb asa de curiozitate.

18 răspunsuri:
| Darkus a răspuns:

Pff, am incercat mereu sa evit matematica, iar cand am intrat la liceul Pedagogic am intrat la un profil Mate info si tot de ea am dat. Nu prea am inteles-o niciodata, dar incerc mereu sa mai pricep ca numai am cum sa scap de ea big grin. Nici la teorie nu prea m-am omorat eu, mi-a placut mai mult romana, insa acum numai imi place big grin. Sper ca esti multumita de raspunsul meu big grin.

| SmartLie explică (pentru Darkus):

Da, sunt multumita. mie nu imi place romana ( sau profa de romana ) si imi place matea rolling on the floorrolling on the floor matematica.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu prea o inteleg,de fapt nu mi-a placut de la gradinita,cand faceam calcule simplelaughing.In special, nu prea am inteles geometria, insa, anul trecut am facut meditatii si totusi, ma descurc ceva mai bine in comparatie cu anii anteriori.Pa-pa!happy

| SmartLie explică (pentru LifeIsColour):

Si eu cu geometria stau mai rau happy

| LifeIsColour a răspuns (pentru SmartLie):

Intr-adevar,e ceva mai grea decat algebra, prea multe formule si logica.Pa-pa!happy

| Dariusuu a răspuns:

Nu o prea inteleg.

Am inteleso pana in clasa a 10.

Dupa am fost pierdut in ceata.

Adevarul e ca numa prosti pun astia de la guvern. Sunt rupti de realitate.

Niciodata in viata nu vei folosi asa ceva, doar daca esti la NASA stiu eu.thinking

P.S Numai bine.

| SmartLie explică (pentru Dariusuu):

Ai dreptate. sunt niste informatii pe care le invatam fara nici un rost.happy

| Dariusuu a răspuns (pentru SmartLie):

This is the life.

Noi traim dupa ei.

Asta e.

| Corinnààà a răspuns (pentru Dariusuu):

Îţi dezvoltă logica, dragă.

| SmartLie explică (pentru Corinnààà):

Daaa. de aia e asa invatatorul meu de la orele de mate happy.

| Dariusuu a răspuns (pentru Corinnààà):

Tie poate.

Dar ce mai conteaza...

| Corinnààà a răspuns (pentru Dariusuu):

La toţi. Bine, dacă nu eşti tocilară.

| Dariusuu a răspuns (pentru Corinnààà):

Scuza-ma cati ani ai?

p.s

| Dariusuu a răspuns (pentru Corinnààà):

P.S Sunt baiat.

| Corinnààà a răspuns (pentru Dariusuu):

Contează?

| Dariusuu a răspuns (pentru Corinnààà):

Poate.

| Zatharra a răspuns:

Nu prea.
Încă din clasele mici am avut probleme cu ea.
Mi se pare grea.
Faza e că teoria o ştiu dar când să aplic, fac numai greşeli.Nu mi-a plăcut niciodată şi nici n-o să-mi placă!

| SmartLie explică (pentru Zatharra):

Nici mie nu mi-a placut pana in clasa a 8-a. de aici am luat ore de matematica si acum imi place pentru ca o inteleg. si domnu' de mate de unde i-au ore ma intreaba: rolling on the floorrolling on the floor