| Razviiiiiiiiii a întrebat:

Internet explorer 9 se poate instala si in Windows Xp? Daca da de unde, puteti sa imi daiti niste linkuri de unde pot descarca?(am incercat si pe site-ul microsoft) si de acolo nu ma lasa!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Ruleaza doar pe Windows Vista si 7.
Urmatoarea versiune, IE10, va rula doar pe 7 si urmatorul Windows la care se lucreaza.
Daca ai Windows XP si nu-ti mai place IE8 sau nu e un browser bun pentru standardele tale(fiind vechi cam de 2 ani) atunci instaleaza un browser mai modern precum Opera, Chrome, Firefox...
IE9 depinde exclusiv de niste tehnologii software din Windows 7, cum ar fi DirectX 11, iar Windows XP e depasit tehnologic, fiind vechi de 10 ani de zile. IE9 foloseste o reteta ceva mai diferita in ceea ce priveste un browser modern. Iar aceasta consta in primul rand de a folosi cel mai bun/recent sistem de operare. Conceptia Microsoft e ca cel mai bun browser ruleaza pe cel mai bun sistem de operare si trebuie sa existe o legatura stransa intre ele ca sa existe un maxim de securitate, performanta, etc.