| marsy a întrebat:

Intr-o relatie. in cazul unei certe. fiind amindoi vinovati. Cine ar trebui sa faqa primul pas spre impacare. el sa ea?
Ku fostul meu prieten m-am impakat a 2 oara. fakind tot eu primul pas. el zicind k fetele intotdeauna cauta primele impacare.

Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Chiar daca amandoi sunt la fel vinovati, unul este totusi putin mai mult...cine sa faca primul pas spre impacare? Greu de zis...aici intervine si motivul pentru care v-ati certat, din care parte a venit/a ei sau a lui/ si chiar cum s-a terminat cearta...cine pe cine s-a suparat in final.
De obicei partea feminina solicita impacarea, pentru ca vrea sa nu-si piarda partenerul, dar mare atentie, oare merita acest gest?
Te-ai intrebat ce s-ar intampla, daca nu ai face tu primul pas spre impacare? Vrei sa incerci asa ceva? Stiu! Iti este frica, sa nu te paraseasca, dar oare esti asa lipsita de calitati ca sa nu mai gasesti alt partener si poate chiar mai bun decat el? Din moment ce cauti impacare tu a doua oara, nu cumva prietenia lui iti convine, adica este comoda pentru tine, are bani, masina, casa si nu vrei sa-l scapi din mana ca sa ti-l ia alta mai motzata? Mai mult ce pot sa-ti spun?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa facem primul pas doar daca e vina noastra, altfel nu...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu cred ca fetele trebuie sa faca primul pas spre impacare... Doar daca intr-adevar au gresit... Din punctul meu de vedere cel care face primul pas catre impacare dovedeste ca ii pasa de persoana respectiva, ca ii pare rau pentru ce s-a intamplat si ca vrea ca totul sa fie bine in relatie...

| cioko19 a răspuns:

Eu mereu las un baiat sa faca pasul acesta.tongue
Poate si de aceea ca sunt mai incapatanata. dar nobig grin

| catthshshshs a răspuns:

Acum depinde si de relatie...Si eu obisnuiesc sa fac primul pas indiferent cine a gresit in relatie.Cred ca nu numai fata ar trebui sa faca primul pas, ci si baiatul, ca doar fata nu are o relatie singura!winking

| tremuriciiuliana a răspuns:

Nu sunt de acord cu el atat timp cat noi nu am gresit de ce sa facem noi primul pas.Si eu am facut la fel si acum imi pare rau ca l-am iertat si spun tuturor fetelor nu mai faceti voi primul pas in a va impaca stind ca tot el va gresit

| pepene a răspuns:

Pai normal fetele vor ca baietii sa faca primul` pas iar baietii vor k fetele...stii... dar eu cred ca baietii k tot sunt ei " barbati"happy

| petre_3712 a răspuns:

Nu a gresit foarte tare! Intotdeuna cel care iubeste cel mai mult si incerca sa nu uite ce a fot intre ei, acela face primul pas spree inpacare... nu te supara da inseamna ca u nu il meritii... daca (Doamne ferete ) va vetii certa din nou incerca sa fi u cea care incearca sa se impace sai aretii ca si u il iubestii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de caractreul pe care il ai! Dar daca il iubesti poti face acest pas o a treia oarabig grin