| SteauaROsie a întrebat:

Intr o zi mergeam prin parc pe o banca erau 2 fete vorbind mai exact despre mine si ziceau soptind uite ce baiat naspa, urat era sa explodez de nervi totusi i am raspuns cam asa "mai intai uitate in oglinda si dupa aia iti dai cu parerea"
chestia asta m a deprimat foarte tare in fiecare zi imi staa gandul la asta
inainte nu eram asa
mergeam pe strada cu fruntea sus nu mi pasa cum arat sau ce parere au despre mine ceilalti
dar vorbele alea m au schimbat complet
intrebarile sunt :
1. a fost buna reactia mea fata de cele 2 fete?
2. ce parere aveti despre ele?
3.cum as putea sa scap din situatia in care sunt implicat?(adica sunt cam deprimat )
as vrea sa revin la normal, sa fiu ca inaintecrying
pls ajutati-ma

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Slabut, slabut rau de tot.Ai auzit de conceptul de a avea incredere in tine? Tu nu ai deloc da` deloc. Ce conteaza ce parere au prietenii despre tine? Familia? Fetele? Doamnele? Domnii?laughing
Conteaza ce crezi tu despre tine. Un tip rational nici macar nu s-ar fi oprit din drum sa le dea atentie. I-ar fi intrat pe o ureche si i-ar fi iesit pe alta.Lucreaza la incredere, pentru ca esti o tinta mult prea usoara

| JustMe a răspuns:

A fost ok cum ai reactionat, fetele alea erau proaste si trebuie sa iti recastigi increderea in tine. Daca sunt fete care te plac, nu esti asa "urat" pana la urma.

| arysa a răspuns:

Frmusetea este relativa. Tie poate sa-ti placa un lucru/om care mi-e nu-mi place deloc. Dar asa e in viata. Nu trebuie sa iei in considerare decat ceea ce iti convine si criticile constructive. Nu ai de ce sa te simti altfel, intotdeauna vor fi fete care te vor place si fete care nu. Important este sa fii tu insuti si sa nu-ti fie rusine atunci cand te uiti in oglinda. Succes!

| AnTiBioTic a răspuns:

1 ai avut o reactie pe masura barfei
2 niste pitzipoance/proaste
3 nu baga toate prostiile in seama spuse de toti/toate.

| Anduciu a răspuns:

In locul tau, m-as fi simtit un pic aiurea daca fetele acelea ar fi aratat foarte bine.Chiar si asa, nu cred ca m-as fi obosit sa le raspund sau sa ma uit la ele.
Reactia ta a fost oarecum justificata, dar n-a fost cea mai buna alegere.Nici n-ar fi trebuit sa le bagi in seama.
N-am nicio parere despre acele fete, fiecare are o opinie despre persoanele din jur.
Pentru a-ti reveni din starea asta trebuie sa iesi afara, sa socializezi si sa te gandesti ca exista persoane carora le place cum arati sau care nu te judeca.big grin

| RoseNightmare a răspuns:

1. Da a fost ceva normalhappy Daca eram in loku` tau le-as fi spus mai multehappy
2.Acum depine...Pana la urma este parerea lor si nimeni nu o poate schimbahappy
3. Daca tie iti place cum arati atunci totu` este ok...nu trebuie sa iti pese ce zice x sau y... dar totusi daca ti se mai intampla trebuie sa iti pui un semn de intrebarehappy

Nimeni nu este perfect!happy

| WhiteRose a răspuns:

Daca asta au considerat ele, e doar parerea lor si nu inseamna ca au dreptate, gandeste-te ca ele nu te cunosc deloc.

N-ar trebui sa te iei dupa ceea ce spun altii despre tine, este important cum te vezi tu, daca ai incredere in tine ceilalti vor vedea astahappy

Poti sa revii la normal, trebuie doar sa iti dai seama ca ele nu au avut dreptate, poate au vrut doar sa iasa in evidenta

Poate ai putea scapa din situatia asta daca te-ai analiza si ai vedea toate calitatile tale

| SteauaROsie explică:

Tot eu as vrea sa completez
Doamnele ma vad un baiat un baiat dragut si ingrijit
prieteni ma vad un baiat ok
au fost cateva fete care sau indragostit de mine dar nu am putut intra in vorba cu ele pentru ca ma simt praffsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... nu prea stiu... dar ai avut dreptate cand le-ai zis atunci:"mai intai uitate in oglinda si dupa aia iti dai cu parerea" nu a fost frumos din partea lorwinkingfundiza?