| anonim_4396 a întrebat:

Intreb l care am nevoie sa rasp baietii:
Ce parere aveti despre o fata care desi are 16 ani nu stie sa sarute?
Vreau sa spun daca ati fi voi cu o fata de genul prezentat mai sus.
E de preferabil sa va zica sau sa respinga un timp?
Astept pareri

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu nu i-am spus tipului pe care l-am sarutat prima oara decat dupa si nu i-a venit sa creada; nu pentru ca as fi fost cine stie ce experta, ci pentru ca atitudinea mea a fost atat de plina de incredere, incat isi imaginase ca stiu ce faclaughing Sa il respingi nu mi se pare o idee buna, pentru ca e posibil sa interpreteze ca nu il placi si atunci... o dai in bara. Si apoi, daca amani, tot primul va fi candva, asa ca nu rezolvi nimic. Ori ii spui foarte sincer si direct, ori mergi la bluf, inchizi ochii si il urmezi. Nimeni nu se naste stiind sa sarute, iar aceasta "stiinta" se reinvata la fiecare partener, fiindca oamenii au stiluri diferite de a saruta. Mai important e ce simti fata de persoana respectiva, dorinta de a-l saruta si atat.

kratos
| kratos a răspuns:

Preferabil este sa invete alaturi de partener sa sarute. happy
Nimeni nu le cunoaste chiar pe toate...

mira
| mira a răspuns:

Asta se poate invata rapid.Este mai usor decat o facultate.Baietii sunt mandri sa dea astfel de lectii.Aminteste-ti scena Catalin-Catalina din "Luceafarul".

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ls o fata de 16 ani eu zic ca stie sa sarute, de ce nu?

| Cryssy a răspuns:

Buna.eu sunt fata... sper ca nu e nicio problema daca raspund si eu la aceasta intrebare... Poate ar trebui sa ii spuna pentru ca nimeni nu s-a nascut invatat. Nimeni nu stie tot.winking

| night_crawler a răspuns:

Aduo incoace ca o invat eu laughing

| m4them4tic a răspuns:

Din partea mea nu e nicio problema.Baiatul daca are o oarecare experienta, sigur is va da seama.Ai incredere in tine!

| Adina_4603 a răspuns:

:p
da nimeni nu se `naste invatatbig grin