| Hazard_7428 a întrebat:

Intrebare adresata pentru cei care merg la sala de forta si iau/ au incercat diferite suplimente nutritive:

Daca ar fi sa alegeti intre shake proteic si pastile aminoacizi pe care le'ati alege?

Proteina din lapte sau din soia?
In cat timp se asimileaza si dupa cat timp se vad rezultatele (daca se prinde)

Răspuns Câştigător
| PredatoR a răspuns:

1.Shake-ul proteic este facut din aminoacizi... aminoacizii intra in fibre si etc. Nu este o diferenta mare... atat ca proteinele au mai multi Carbohidrati si proteine.
2. Ambele... Din lapte este cu absortie lenta si cele din Soia cu absortie rapida.
3. Daca nu tragi de fiare nu se vede niciun rezultat... rezultatele se vad in timphappy funda?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se prinde, nu se prinde nu te mai "dopa"!
Consultă medicul de familie și cel nutriționist, ei îți vor spune cât de nocive sunt. După ce nu ai să mai faci sală ai să devii un monstru din cauza lor.
Mușchiul trebuie să fie "forțos" nu umflat!
Pa, pa.