| Andreiu68 a întrebat:

Intrebare cam banala! Cum pot sa ii spun tatalui ca sa imi dea masina lui ca sa plec o saptamana la mare? Peste 2 saptamani vreau sa ma duc la mare cu niste prieteni dar nu avem cu ce sa ajungem, doar daca ii cer masina tatalui. Problema este ca nu stiu daca mi-o da, nu cred ca are incredere sa merg la un drum lung, 430km pana la mare si mai ales ca este si o masina noua 2019.Eu am mai mers la drumuri lungi nu ar fi problema pentru mine, doar ca nu stiu ce pot sa ii zic cumva ca sa mi-o dea. Am permis de 2 ani de zile si 21 de ani.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceți chetă și mergeți cu UBER. Pentru 430 km plătiți cam 3000 lei cu UBER X laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau închiriaza 3 masini de banii aia

| amandaflory a răspuns:

Pai, daca inca nu te-a refuzat, care e intrebarea?
spune-i ca pana acum ai dovedit 2 ani ca esti sofer bun si nu ai
facut nici un accident (daca este asa), logic ar trebui sa se convinga daca nu s-a intamplat nimic si daca nu este egoist...