| careestefazafrate a întrebat:

Întrebare : De ce este moral să fii misogin, dar imoral să fii rasist?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cine ti-a zis tie ca-i moral sa fii misogin?
Tu nu stii ca misoginii sunt ultima speta de barbati, care nu sporta fetele si femeile si le jigneste in toate situatiile?

Cu rasismul este altceva, ca-i influentat de educatie, de mediul in care traieste, de religie, de snobism samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine spanac a zis ca e moral sa fii misogin? Sau iti cauti scuze?

| dullcat a răspuns:

Asta ai observat tu imprejurul tau? Romanii sunt ambele, cu mare succes. Dar niciuna nu intra la categoria moral.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ambele nu sunt ok!

| Hyperion7 a răspuns:

Moral e să îți vezi de pătrațica ta.
Cât despre misogini, lasă-i in lumea lor, sunt prea frustrați sa mai vadă ceva big grin

| VoidEternal a răspuns:

N-a zis nimeni că e moral sa fii misogin. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

| Furnicuta000 a răspuns:

Cine a zis ca e moral? Ne gandim la multe lucruri care nu sunt morale dar grav e atunci cand le scoatem pe gura. Eu pot sa ma gandesc "ce proasta e vecina de la 4" dar as fi nesimtita sa ma duc sa ii zic asta si nu ar fi moral din partea mea.
De ce ai simti nevoia sa faci comentarii rasiste sau comentarii despre aspectul unui om?

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu e moral sa fi nici una, nici alta.

| Sistemulxxl a răspuns:

Nu imoral ci penal. Daca esti rasist si nu-ti plac ciudatii esti dat in judecata.