| careestefazafrate a întrebat:

De ce este imoral să fii rasist fața de oameni de culoare (gen Africani) în Europa, dar este moral sa faci glume despre est europeni? Am văzut câte proteste se fac pentru persoane de culoare, dar romanii, bulgarii și polonezii când sunt jigniți prin Occident, nimeni nu face niciun protest. Oare de ce?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aia nu e ură de rasă.

| MarianWLF a răspuns:

Suntem o tara mica, nu le pasa, dar oricum, cu ce ne afecteaza ca sunt rasisti fata de noi? Ne vedem de treaba noastra, cainii latra, ursul trece.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai puțin, de ce compari mere cu pere. Sa fii negru nu e o alegere, așa te naști. Aia e rasa ta.

Sa fii leneș, necivilizat și corupt e o alegere a noastră în zona asta geografică. Și merită ras de așa ceva.

| careestefazafrate explică (pentru suntserios):

Scuză-mă, dar nici vina mea nu este că sunt est European. Eu de ce trebuie să plătesc pentru oamenii care fac tara de ras și sunt cum i-ai descris tu? Hai sa nu mai fim ipocriți, ori respectam toți oamenii, fie ei și est Europeni, ori suntem ipocriți

| suntserios a răspuns (pentru careestefazafrate):

Nu ai prins ideea, las-o baltă...

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Corect!

| suntserios a răspuns (pentru careestefazafrate):

Https://stirileprotv.ro/......-mare.html

cum ar putea respecta niste oameni mai educati din vest asa ceva spre exemplu?
Si de ce nu ar fi de ras asemenea prostie?

| careestefazafrate explică (pentru suntserios):

Și să înțeleg, că eu trebuie să sufăr, din cauza unor oameni needucați din România? De ce trebuie să plătesc eu în numele lor? Oamenii din vest ar trebui să respecte est Europenii. Eu sunt o persoană politicoasă, am respect și bun simț, de ce trebuie să fiu catalogata după tara din care provin? de ce? Nu este vina mea ca sunt Româncă, de ce trebuie să sufăr în străinătate ca sunt Romana? este oare corect?

| suntserios a răspuns (pentru careestefazafrate):

Majoritatea dictează. Aia e.
Și noi consideram țiganii nespălați si hoți.

| careestefazafrate explică (pentru suntserios):

Pentru că Tziganii chiar sunt hoți și nespălați, dar noi suntem Europeni

| suntserios a răspuns (pentru careestefazafrate):

Vezi. Tocmai mi ai demonstrat de ce trebuie și tu sa suferi pentru ce fac alții.

| dullcat a răspuns:

Rasismul e in stransa legatura cu sclavia, fenomen care exista si acum, doar ca e sclavie moderna. Daca te aflai de partea cealalta a baricadei cu siguranta intelegeai de ce e imoral.

| anonim3248 a răspuns:

Că nu sunt importante țările de unde sunt cei de care spui.

| anonim3248 a răspuns:

Dacă te nășteai în România și nu erai român știai tot timpul că cineva are grijă de tine.

| pufulescu0o a răspuns:

Pentru ca est-europenii nu se agita ca sa le fie respectate drepturile si sa fie si ei respectati!
Daca ei ar face cate o manifestatie in fata sediilor ziarelor sau televiziunilor care ii jignesc, atunci ar fi mai vizibili si mai respectati!

| suntserios a răspuns (pentru pufulescu0o):

Nu e nimic de respectat în Europa de Est. Degeaba dai tu eronat la răspunsul meu. Când se rade de noi se rade punctual de lucrurile pe care noi ne încăpățânăm sa le facem corect.