| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru Ascultatorii de Hip-Hop:
Cedry2k Sau Nimeni Altu', Care-i mai Sentimental!?

5 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Nimeni Altu'. Versurile lui ajung acolo unde trebuie, la suflet!

| anonim_4396 explică (pentru AnaBejenaru):

Eu nu sunt "Fetițăă"
Dar plâng suspinand, de fiecare dată când ascult piesa"Înger și Demon"

| anamariarot a răspuns:

Mai sentimental as zice ca e NA, iti atinge coarda aia sensibila. Asculta asta, e noua: https://www.youtube.com/watch?v=6Ew7cdsqCh4

| AdrianVoicu a răspuns:

Nimeni altul Iti recomad sa asculti melodile astea
Nimeni altul -vioara, focul
, print si cersetor

| Nitroblast a răspuns:

Nimeni Altu' clar e cel mai sentimental MC din Romania. Cedry2k este... nu e sentimental, in schimb la el iubirea pentru tara, pentru semeni si pentru Hristos da pe afara, ad litteram si in sensul bun al expresiei. In functie de ce atinge pe fiecare, de exemplu la NA' m-a atins tare "Fii ai bravilor soldati", pe cand la Cedrea "Marea Evadare" m-a lasat la pamant (mno, probabil si fiindca era outro-ul de pe albumul de retragere). Depinde acum de la persoana la persoana, cea mai puternica piesa la categoria sentimente transmise mi s-a parut "Scrisoare de pe front" de la SDST.