| Uratu140 a întrebat:

Intrebare pentru baieti:voi cum va bateti (de cat daca e nevoie)(pentru auto aparare)si ma refer la stilul de lupta

Răspuns Câştigător
| adi021 a răspuns:

Deci iti spun cum mam batutu eu odatatonguerima data fraierul ala imi punea piedici (eu in clasa.a 7a el a8a),l-am injurat, a venit in clasa si a inceput sa comenteze, l-am luat din prima cu vreo 3-4 pumni in fata,l-am luat de gat,l-am pus jos si dai cu pumnul,na... dupa aceea ii cursese mult sange din nas, deci asta-i de vrei sa castigi o lupta, il iei din prima, dandu-i in fata sau la stomac, ficat. Sper sa-ti fie de folos!

| pefelie a răspuns (pentru adi021):

Mdea rolling eyes ai prins si tu un nuub si te etalezi pe aici. iti spun eu ca baiatul ala a vrut doar sa se amuze nu sa se bata cu tinewinking bati si tu odata-n viata un tocilar si esti rau pe un site, dai sfaturi importante. oh go on

| adi021 a răspuns (pentru pefelie):

Auzi asta e intrebare de baieti, daca nu ai citit cu atentie intrebarea...

| adi021 a răspuns (pentru adi021):

Pefelie

| pefelie a răspuns (pentru adi021):

Si tu te consideri 'baiat'? laughing

14 răspunsuri:
| OkAyAn a răspuns:

Eu am un alt stil de lupta mai mult numai in cazuri de criza atunci fac tot cemi trece prin cap si apuc tot ce am imprejur dar si in timpul luptei ma gandesc la urmatoarea miscare a mea dar cat si a adversarului de ex:te gandesti inainte de a incepe sa va bateti ce sa faci si cum sa faci sa castigi sau sa iasa remiza happy(daca iese remiza nu va mai avea asa mult curaj la tine) si incearca sa simulezi(in gand)cam ce ai crede ca va face el iar tu sa incerci sa eu intercepezi bine inteles ca asta nu inseamna ca vei ghici 100% dar ca idei ca sa ti cam ce miscari va face!
Si a doua sit cand nu vreau sa-l ranesc apelez la o singura "tehnica" care m-a ajutat de foarte multe ori(dar trebuie sa stii si cand sa te opresti adica cand nu mai face miscari de a scapa/lovi) pur si simplu il strang de gat dar nu ca la wrestling laughing ci prin spate(ca asa va avea mai putine sanse de scapare dar trebuie sa ai ceva forta in brate) aaaa si daca stii ca se va baga cineva pentru cel cu care te bati trebuie sa te gandesti ce vei face daca se alatura luptei! De obicei eu am avut pe cine sa ma bazez dar nu stiu la tine asa ca daca intervin mai multi de unu un sfat bun PLEACA DE ACOLO ca nu vei face fata(dar nu inainte de ai da cateva adersarului).
Deci depinde de tine daca vrei doar sa te aperi fa faza de autoaparare de care ti-am ziso(bine nu e chiar de aparare dar functioneaza) daca nu fa cealalta faza(daca crezi macar 60%ca il vei putea bate).Dar ce ti-am zis cand te bati cu mai multi si tu esti singur impotriva lor(adica nu se baga nimeni pentru tine) PLEACA DE ACOLO FARA SA MAI STAI PE GANDURI daca nu vrei sa ajungi sa regreti ca ai ramas happy!
Multa Bafta si sper sa ii arati tu cine e mai tare!

| Uratu140 explică (pentru OkAyAn):

Scuze ca nu tiam datfunda dar de obicei eu o dau din prima, daca vrei mai pun o intrebaare de care nu am nevoie si iti dau fundapentru ca ti sunt dator cu una stiu ca poate vei raspunde ca tu o faci doar ca sa ajuti oameni dar e un mod de a rasplati utilizatorul pentru eforturile depuse happy

| OkAyAn a răspuns (pentru Uratu140):

Nui nimic se mai intampla dar pe viitor candestete bine cine te-a ajutat mai bine ok? Oricum am timp sa "strang" funde eu ma multumesc cu faptul ca am putut sa ajut pe cineva cand avea mai mare nevoie! Multa bafta!

| Uratu140 explică (pentru OkAyAn):

Mersi

| pefelie a răspuns:

Eu dispretuiesc violenta, dar niciodata nu poti sa o eviti 100%. asa ca uneori mai apelez la ea cand este nevoie. cat despre auto-aparare sunt doar dume; Cel putin asa cred eu. cand simti ca s-a umplut paharu pu-i "punctul" la sfarsitul "frazei". Daca ai inteles ce vreau eu sa spun happy

| SuntCumVreauEu a răspuns:

Eu iti recomand niste curs-uri: lupte greco-romane sau lupte de strada poti combina utilu cu placutu, dar le faci ai grija pe unde le folosesti si cu cine ca inainte de inceperea cursului ales de tine ai sa semnezi o foaie in care de la un anumit punct ai voie sa le folosesti doar la autoaparare. Succes

| Marius1553 a răspuns:

Eu cand ma bat ma folosesc de box si wreslingwinking

| Gyany02 a răspuns:

Incearca sa eviti conflictele, vorbeste inati cu respectiva persoana si daca nu intelege atunci evita-l cu cat poti tu mai bine.Tolereaza si vei avea de castigat.winking

| pefelie a răspuns (pentru Gyany02):

Prietene cand unii o cer. ti-o zic din experienta ca am incercat metoda cu toleratu si m-am ales cu un ochi vanatwinking Nu zic ca e bine dar ce spun e sa iti impui o limita iar cand cineva o sare. ii sari si tu la gat happy