| AaaaaAalexx a întrebat:

Intrebare pentru cei care au dat azi evaluarea nationala la romana: la exercitiul 3 (S II, A) raspunsul este b. predicativa?(propozitia subordonata din fraza "Ceea ce ma jeneaza este dificultatea rasfoirii" )?

Răspuns Câştigător
| SmiiileXoXo a răspuns:

Pai toti profesorii zic ca ori e predicativa ori e subiectiva sad

4 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Eu am pus c). parerile sunt impartite, ramane de vazut cine are dreptate cand se afiseaza baremulbig grin

| SmiiileXoXo a răspuns:

Am scris atributiivaa laughing

| NBDX a răspuns (pentru SmiiileXoXo):

Atributiva am vz ca erawinking

| AaaaaAalexx explică (pentru SmiiileXoXo):

Subiectiva nu are cum sa fie pentru ca subiectul este " ma"

| SmiiileXoXo a răspuns (pentru NBDX):

Pai toti profesorii zic ca ori e predicativa ori e subiectiva sad