| deel a întrebat:

Intrebare pentru cei de clasa a IX si nu numai

puteti sa-mi spuneti, va rog, cum se acorda punctajul si cum se face media la bilingv engleza? si daca puteti sa-mi dati ce s-a dat anul trecut la bilingv

ps: bilingvul e la fel ca testarile unice? aceleasi in toata tara?

urgent! va rog frumos si dau fundita la cel care ma ajuta sa inteleg!

1 răspuns:
| TąNyą a răspuns:

Nu cred ca sunt la fel. pai e cam greut. Ai de pus cuvinte intr-un text. asta ma jur ca a fost greu. pentru ca textu era incurcat. A fost si un tabel... si inca cateva exercitii. sa pui la timpu potrivit parca si altu sa pui iar cuvinte in text. care ti le dau ei. cam asa thinking