| alexalx1234 a întrebat:

Intrebare pentru fete. Ce preferati la baieti? Caracterul si modul de a fi sau banii lor?

Răspuns Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Depinde de la caz la caz.
Majoritatea fetelor vor spune ca prefera caracterul, ca nu le pasa de banii, dar asta e pana la un punct.
Mai departe, mare parte din flacai vor spune ca conteaza doar aspectul si banii, eh, daca doar prin aspect si bani poti sa starnesti/atragi o fata, da, asa e.

Dar cel mai adesea, treaba sta in felul urmator:
In general la ele, una compenseaza pe alta.
De asta vei ajunge sa vezi baieti relativ urati/saraci cu fete frumoase, si asa mai departe.
Ce inseamna asta?
Un caracter atractiv poate compensa lipsa banilor, la fel cum lipsa caracterului poate fi compensat de surplusul banilor. Se aplica si legat de aspect.
Aici tine mult si de tipele in cauza.
Dar in general, un tip cu un caracter masculin va avea mult mai mult succes la femei decat un tip care are bani.

PStonguerin caracter masculin e vorba in general de incredere de sine, dar, la randul lor, si banii pot oferii incredere de sine.
In general persoanele care au bani sunt pline de incredere, de nepasatoare, iar genul asta de atitudine atrage fetele.

Bine, asta cu nepasarea nu trebuie sa o iei mot a mot.
Ideea e ca, atunci cand ai incredere/nepasare, iti e mult mai usor sa te bagi in seama, sa porti o discutie care poate parea pentru altii incomoda, si nu ai emotii, te controlezi mult mai bine.
In schimb ce, daca esti o persoana cu frustrari, care se considera urat/sarac si asa mai departe, sansele de reusita sunt mult mai scazute, deoarece apar emotiile, frica, iar toate astea se vad in comportamentul tau.
Iar un tip lipsit de incredere de sine este neatractiv in ochii fetelor.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Caracterul nu poate atrage o fata,nici banii nu poate atrage, singurul lucru care determina atractia =aspectul fizic care e instanta intr o secunda, cel care a spus banii nu cumpara iubirea a avut mare dreptate, nu se poate cumpara iubirea, atractia fizica

arta seductiei si atractia fizica

https://drive.google.com/......tJQTg/view

pe TPU sunt fete de 12, 13 ani ce astepti de la ele sa isi spune ele saracele, intreaba si tu o femeie matura, fetele pun pret pe fizic, femeile si pe starea materiala a barbatului pentru a forma o familie, gen curvarim in tinerete pe la 30 de ani vrem o familie, dar mereu un barbat frumos va fi preferat de fete/femei de orice varsta

| Stan_Alexia-Maria_1998 a răspuns (pentru RAY):

Sunt fata si am 14 ani si nici macar o singura data cand mi-a placut de un baiat nu m.am uitat la aspectul lui fizic sau dupa bani. Tot timpul m.am uitat cum se comporta cu alte fete, daca e civilizat si daca e inteligent. Si a spus "intrebare pentru fete"... nu cred ca un barbat/baiat stie ce ii place unei fete. Nu zic ca nu exista fete carora nu le plac banii sau aspectul fizic, dar cele pe care le cunosc eu au aceleasi "dorinte" de la un baiat.

| RAY a răspuns (pentru Stan_Alexia-Maria_1998):

Esti inca mica

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Este selectia naturala, multe fete si femei care sunt atrase de barbati celebri chiar daca nu au un aspect fizic placut, doar pentru ca ii vor si altele. Asta denota Securitate pentru ele, aspectul fizic este doar un atu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele le atrage chestia e ca 80% din femei sunt atrase de 20% din barbati, foarte multe fete vor sa se culce cu baietii "alpha" daca nu esti asa o sa ai nevoie de bani si un game mai bun pentru a le atrage.
Foarte putini baieti sunt iubiti doar pentru cine sunt ei, in rest e vrajeala doar manipulare femininã e ca si cum ai cauta 1 la 1000 sa te iubeasca pentru cine esti cu adevarat, si la Randul tau sa iti placa de ea.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Inainte nu se uita dupa aspectul fizic, deoarece familia iti decidea casatoria...

| Marbella188 a răspuns:

Caracterul, dar din pacate in ziua de azi ajoritatea vor bani si lucruri materiale mai mult decat o iubire adevarata si niste brate calduroase care sa te stranga in brate cand ti-e greu si nu numai.
plus ca exteriorul a ajuns mult mai favorizat decat interiorul, si asta nu e deloc bine.

| RAY a răspuns (pentru Marbella188):

Tatal tau este un barbat urat sau mama ta?

| Marbella188 a răspuns (pentru RAY):

Ai tai, cu siguranta

| RAY a răspuns (pentru Marbella188):

Nu te ai prins de ce te am intrebat asta? fi atenta la raspunsul tau, Caracterul, exteriorul a ajuns mult mai favorizat decat interiorul, intrebarea e in trecut cand mama ta facut un cuplu cu tatal tau nu a contat fizicul? ca din ras tau reiese ca doar in prezent conteaza iar in trecut nu a contat

| Marbella188 a răspuns (pentru RAY):

Ba da, a contat, doar ca nu atat de mult ca si acum acum interiorul nu prea mai conteaza deloc.

| RAY a răspuns (pentru Marbella188):

Eu cred ca tatal a placut o pe mama ta prima la fizic si mama ta la fel,astfel au dat o sansa acelei relati, indiferent ce caracter avea daca nu se placea era egal cu zero, ce sens are sa stai cu un om fara sa simti chimia aia, placerea de al vedea, nu cred ca stai cu un om de care nu isi place cand il privesti sa fim seriosi