| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Intrebare pentru fete, citez : De ce majoritatea fetelor sunt atrasi baietii rai (cei cu umor arogant, mistocari). De ce nu va plac barbatii simplii, cu bunele maniere. Chiar nu ofera anumita atractie sexuala sa il iubiti. O sa ziceti ca nu e adevarat, dar asa e.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer, eu prefer genul de barbat descris de tine, simplu si manierat, dar cu conditia sa fie si masculin, nu un pampalau si toodata afectuos, grijuliu si sincer dar sa nu exagereze si sa ajunga sa ma sufoce, c-am intalnit si d-astia.

| Niklauss a răspuns:

Bai frate lasa ca alea is doar câteva, si vorba aia ii doar mit.
Sunt destule fete "bune" cărora le plac baietii astia cuminti. Ca si cum e a mea happy

Răspuns utilizator avertizat
| Niklauss a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Manuela for ever bro

| RAY a răspuns:

Atractia sexuala este influentata in mod direct de aspectul fizic a unei persoane,cand privesti o persoana in cateva milisecunde sti daca te atrage sau nu,ratiunea apare mult mai tarziu desi gestul e unul inconstient asta ca cand isi este sete,foame,desi lor le plac barbati frumosi, masculini, dar ceva e adevarat un barbat masculin are mai mult hormon masculin ceea ce e dovedit stiintific ca promoveaza violenta, cand unor puscariasi li au fost adimistrate cantitati de estrogen ei au devenit mai sensibili, cand li sau dat mai mult testosteron acestia au devenit mai violenta, deci adevarul e la mijloc

http://www.csid.ro/......-10329130/

nu personalitatea, banii, inteligenta creaza atractie si vocea, aspectul fizic, mirosul etc

fetele au un ciclu ele prefera barbati feminimi la menstra si mai masculini la ovulatie

http://www.descopera.ro/......-de-moment

un an nou fericit

| vocea a răspuns:

Pentru ca baietii rai sunt mai "populari", si intr-un fel ei te fac sa te indragostesti de ei. Baietii cuminti parca nu te atrag asa cine stie ce, sunt mai timizi, dar nu toate fetele sunt atrase de baietii rai.
Unele fete prefera baietii buni care sunt mai relaxati, buni ascultatori si plictisitori dar destul de loiali.

| Ada78 a răspuns:

Fiecare fata e diferita.Nu tuturor fetelor le plac asa ziși "baieti rai".

| Auarl a răspuns:

Feteleor timide le trebuie un baiat pervers, care nu este timid asa sa il numim bad boy, dar la fetele cu prea multa perversitate le trebuie un baiat care sa le calmeze, sa le controleze.Concluzia este ca baietii rai le fac pe fetele timide mai indraznete dar baietii simplii sunt pentru bad girls ca sa le calmeze hormonii, sa le faca sensibile. Sper ca ti-am raspuns la intrebare!

| XNicooxp a răspuns:

Depinde. Cred ca ele se simt 'protejate' de acestia. Poate si personalitatea e la fel.

| ExoNightsMC a răspuns:

Nu toate fetele sunt atrase de baietii rai sa stii. unele sunt dupa baietii asa mai cuminti happy. bine majoriatea fetelor sunt dupa aia rai. nu inteleg ce vad la ei happy

| DianneNH a răspuns:

Nu suntem atrase doar de "baieti rai". Oricum, fiecare are o latura sensibila sau un punct slab si deseori suntem determinate sa il gasim.Eu cred ca ne plac mai mult pentru ca aroganta lor ne pot proteja laughing)).Dar nu am zis ca baietii simpli nu sunt atragatori.