| ballistic a întrebat:

Intrebare pentru fete! Cum credeti ca este iubitul perfect? Ca oricum am da-o cu voi tot nu e bine! Multe ii alegeti pe bad boys sa zic asalaughing si dupa ce va ard, va lasa cu ochii in soare si isi bat joc de voi si dupa va intrebati dc! Pe baietii care sunt buni, ii ignorati si ii luati voi de fraieri! Cum caracterizati baiatul perfect dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iar faci generalizari prostesti?
Care-s alea multe care aleg bad boys?
Doar pitpioancele fara creier aleg bad boys, cele care au cat de cat creier nu se uita la cocalari, golansi, smecherasi si alti bombardieri.

Fetele bune se uita numai dupa "baieti buni" inteligenti, politicosi, respectuosi si nu-i cauta in pub, club sau salile de joculete.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu exista iubitul perfect.Toate fetele ar trebuie sa se intrebe in felul urmator: Cum este iubitul ideal pentru mine? (cu subliniere la, pentru mine').
Dar le educa cineva in acest sens? De obicei media le educa prost, adica filmele, serialele, social media etc. Apoi, nici tu cu generalizarile acestea nu esti mai breaz. Exista multe fete care nu vor bad boys, doar ca voi astia care plangeti dupa fete, care la randul lor vor bad boys, nu le vedeti, le ignorati. Poftim generalizare in aceeasi masura.

| Hyperion7 a răspuns:

Man,uite ce am înțeles eu de-a lungul perioadei in care eram pus pe combinat fete.
Iubitul perfect e o noțiune abstractă, pentru că din câte am auzit, femeile au criterii de selecție a partenerilor in funcție de anumite perioade,la menstruație au niste dorințe,la ovulație altele și în restul timpului altele (nu știu dacă e sursa sigura,poate o fata sa explice acest aspect),plus că na,fiecare persoana e diferită și asta se datorează și mediului.Un om care s-a născut Intr-o sărăcie lucie și care e precum o lipitoare,evident că va căuta să profite de unul cu bani și să se laude că a reușit în viața,in timp ce un om care nu a dus lipsă de nimic se mulțumește și cu trăsăturile unui partener de "casa" și situațiile pot continua.

"Multe ii alegeti pe bad boys sa zic asa"
Da, exista și astfel de persoane care aleg astfel de parteneri fiindcă nu primesc suficientă adrenalina din relațiile cu băieții simpli sau poate că au anumite traume din copilărie nerezolvate, nu putem ști exact motivul, e subiectiv.
Dar sa generalizezi, mi se pare un pic aberant sa zici că "multe" fac așa.Doar pentru că ai dat de câteva, asta nu înseamnă că toate sunt așa.Crede-ma,știu ce spun și nu o spun de dragul de a o spunewinking

"Pe baietii care sunt buni, ii ignorati si ii luati voi de fraieri"
Ăsta sună a mentalitate colectivă de victimă ușor afectata de misoginism(fara supărarehappy )
Da, exista și astfel de cazuri, cum se zice in popor "un bou și o belea" pentru că așa e in viața, mai dai și de situații naspa datorită faptului că:
-nu ai știut cândva sa apreciezi o relație
-ti-ai bătut joc
-pur și simplu acumulezi experiență pentru a ști de ce sa te ferești.
-nu știi exact ce cauți
Și așa mai departe.

Concluzie;
Cum ziceam și mai sus, noțiunea de iubit perfect e la fel de abstractă că moș crăciunlaughing
+Că dacă vrei să combini așa, nu știu dacă îți iese
Cheers!thumbs up

| Nirvanaaa a răspuns:

Of te-a suparat așa tare vreo fata?
Nu exista tiparul ideal de iubit la fete, cum nici băieții nu au ideologia de iubita perfecta. Astea sunt basme. Dacă cineva crede in ele, e cazul sa se trezeasca și sa realizeze asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma duce la intalniri romantice, imi ofera flori si ma asculta cand ii vorbesc. Nu se supara pe mine cand gresesc si ma sprijina iti tot ceea ce fac!