| GiovannyGrandiossu a întrebat:

Intrebare pentru fete: Cumparati gablonturi? Margele mai mari, cat mai colorate sau simple? Inele din sticla, plastic, metal, mari sau mici? Cercei cu surub, agatatori, cu clips, mari, rotunzi? Dati mai mult de 20-25 RON pe produs? Daca preturile ar fi intre 5-12 lei ati cumpara mai multe sau restul il puneti bine, la loc, in buzunar? Sau spuneti ce va place voua si ce cumparati. M-ati pupat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena unui coleg vecin cu fratele mamei colegului etc. face din-astea handmade si ni le mai da noua sa le vindem (cu un comision, desigur). Am observat ca vanzare mare au ori cele simplute, ori cele care sunt foarte traznite, gen animalute (a avut niste broscute si niste testoase, sau labute de catel care s-au dat foarte bine). Ea le da cu maxim 12ron (12 sunt seturi in general) si am observat ca lumea e tentata sa ia doua perechi la 7-8ron decat una la 20. Probabil e si conceptia romanului ca e prea mult pentru un gablont sa dai atat (nu se gandesc cata munca e sa faci un cercelus) si prefera sa cheltuiasca aceiasi bani pe 2 perechi, nu sa ii economiseasca.
Zic si eu tongue