| ioanna_5708 a întrebat:

Intrebarea asta e pentru fete in general...am 12 ani si de cateva zile gasesc pe chilotei un lichid alb-galbui vascos si lipicios. e cam neconfortabil si as dori sa stiu ce se intamplama spal foarte des pentru a scapa de senzatia aceea dar nu reusesc mi se lipeste de ...infine daca stiti ceva ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Jennifer_9692 a răspuns:

In general inainte de a iti veni menstruatia iti apare aceasta scurgere. Unii spun ca este ceva normal dar daca isi schimba culoarea sau mirosul inseamna ca este o infectie si trebuie sa te duci la medicul de famile, probabil o raceala la ovare ceva in caz ca se schimba culoarea si mirosul. Sper ca ti-am fost de ajutor:*

1 răspuns:
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Pai e legat de ciclul menstrual. daca ai 12 ani inseamna ca iti va veni prima oara in curand asa ca. pentru acel lichid foloseste un protejslip big grin Si stai calma, nu este nimic in neregula cu tinewinking