| elenushcris15 a întrebat:

Intrebarea pe care vreau sa o pun este foarte serioasa.
eu nu stiu ce sa mai fac cu viata asta a mea in sensul ca parintii mei au ajuns sa isi doreasca sa dispar sa plec de acasa sa ii cam las in pace, am inceput sa ma inbolnavesc de suparare nu ii inteleg si nu inteleg de ce eu am parte de asa ceva.

in primul rand sunt un copi bun fac mancare merg la biserica ma straduesc sa invat sa ii ajut si altii nu fac nici pe jumate cat fac eu, nu pot sa es nici din casa am aproape 18 ani ..prieten nici nu se punde vorba sunt singura la parinti si sincer nu am avut deloc o copilarie fericita mai ales ca tata ma znopit in bataie si de cate ori au avut nevoie de mine gata nu sa mai intamplat nimic prieene nu am ..si tocmai ca de sarbatori o prietena mai buna asa m-a invitat la munte si nici nu se punde vorba sa ma lase.asta nu ar fi o problema ca m-am obisnuit sa nu es nicaieri. ..si au inceput ca de obicei ca sa plec de tot ca sunt asa cum sunt..am vorbit si cu bunica sa vb cu ei sa le spuna sa se mai potoleasca nimic..ma simt singura simt ca o iau rasna si nu inteleg de ce tocmai eudaca e cineva care a trecut prin asta sa ma sfatueasca si pe mine cu ceva..as fi recunoscatoare

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Eu nu am parinti. dar asculta ce a spus adriann31, sau daca esti prea lapte si miere devino putin mai rea,si pune-i pe ei sa faca treburile si zi-le : Cand eu eram buna cu voi,va faceam de toate,aveam grija de voi.Voi vroiati sa scapati de mine,acum ca sunt lenesa sa vad,mai vreti? : da-le peste nas asa ca se linistesc. Sau,daca ei chiar nu te iubesc deloc, ia-ti hainele care iti trebuie, mancare, ceva de baut si mergi prin lume, la fel cum te-ai descurcat acasa te poti descurca si pe drum. La 18 ani e bine,poti sa iti gasesti o slujba,poti face multe! Iti gasesti slujba, iti strangi bani, iti cumperi casa cat mai departe de parinti, iti cumperi apoi masina, laptop toate felurile si sa vezi viata solo.Iti iei prieten si multe altele.

| elenushcris15 explică (pentru LiviuuuXD):

Am incercat sa vorbesc cu ei despre asta si raspunsu lor este ca nu le convine de mine ca ce fac nu fac biine daca muncesc nu e bine ..si tot asa nemultumirile sunt problema ar vrea sa traiesti fara nimic fara bani fara mancare ca si asa imi scot ochii pentru tot ce imi dau ..as vrea sa plec sa stii ma simt foarte rau nu e zi sa plang..simt ca ma pierd asa cand persoanele pentru care te lupti nu te respecta te jignesc..ma rog..asta e

| LiviuuuXD a răspuns (pentru elenushcris15):

Nu-s multumiti de nimic, lasa-le un biletel pe care scrie...: Sper ca asta va convine...: fa-ti bagajele si adio dulce casa. Deci fa cum am spus, ia-ti tot ce iti trebuie si in viata te descurci, mai ales daca iti faci un iubit care sa te ajute.

17 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Bună!
În primul rând, felicitări ție că ai avut curaj să pui această întrebare! Încearcă să discuți cu ei, să le spui ce ai pe suflet.Sau dacă nu te ascultă, încearcă să discuți cu o persoană apropiată ție. De exemplu un profesor, o rudă sau un coleg. Poate vor fi mai curajoși și vor avea curaj să vorbească cu părinții tăi. Nu te închide în tine, pleacă câteva ore de acasă, singură, undeva în pădure, în parc... oriunde unde te simți liberă! Ia căștile cu tine și fi liberă, descoperă viața și solo! Ești o persoană foarte bună și cu un suflet de milioane. Dacă ai fi fost o panaramă ai fi putut să pleci de acasă, să te cerți cu ei, dar tu ești exact opusul!
Respect!

| elenushcris15 explică (pentru τττ):

Ma crezi ca am vorbit si cu parintele de la biserica si a vorbit cu tata si uite tot asa e bunica le-a sp ..am facut si asta.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Buna aceeasi problema o am j eu doar ca mai am doi frati si de obici e galagie in casa ne certam din orice incerc si eu sa nu pun la suflet tot ce zic ei ma mai cert cu ei dar intr-un sfarsit tot ei castiga am 15 ani o duc ff greu incearca j tu sa te mai certi un pic cu ei

| LiviuuuXD a răspuns:

Daca as fi fata, si as fi in situatia ta.Mi-as gasi iubit si daca are aceeasi varsta sau mai mica, mergem amandoi la munca si luam banutzi, daca esti smechera si-ti joci bine rolul te alegi si cu banii lui si cu o vila intreaga.

| elenushcris15 explică (pentru LiviuuuXD):

Este foarte mult de munca si mai ales ca eu vreau sa termin macar liceul si mai incolo sa fac o facultate

| LiviuuuXD a răspuns (pentru elenushcris15):

Da.Dar acasa, gandeste-te..Nu muncesti?

| elenushcris15 explică (pentru LiviuuuXD):

Ba da..astept sa fac 18 ani sa termin liceul sa imi gasesc pe cineva ..si o sa plec cu toate ca ma doare..asta e

| LiviuuuXD a răspuns (pentru elenushcris15):

Eu asa m-am descurcat pana acum. Am 18 ani, casa, masina chiar si tot ce imi trebuie. Animale tot ce am nevoie sa nu ma simt singur si nu am pe nimeni langa mine, sunt singur si ma descurc mai bine asa. Am terminat liceul de hau hau..Deci eu lucrez ca ajutor veterinar, sunt incepator si sunt ajutorul unuia, ma plateste foarte bine.

| elenushcris15 explică (pentru LiviuuuXD):

Cum adica liceul de hau hau?laughing

| LiviuuuXD a răspuns (pentru elenushcris15):

laughing))) L-am terminat de muuuult timp adica =)

| elenushcris15 explică (pentru LiviuuuXD):

Aaaa asa e sunt derutata la cate am in cap scuze da ce sa zic esti bine

| LiviuuuXD a răspuns (pentru elenushcris15):

Sa te mai inveselesc...Multi joaca counter strike, un joc multiplayer cu impuscaturi aiurea, alta denumire al acestui joc prescurtat fiind cs este curva-serioasa. Haidi pa nieni c-am tierminat!

| elenushcris15 explică (pentru LiviuuuXD):

winkingsi multumesc

| LiviuuuXD a răspuns (pentru elenushcris15):

Npc.

| adriann31 a răspuns:

Mda, esti intr-o situatie delicata... Eu daca as fi in locul tau as incerca sa aflu exact care e situatia si ce vor/ce asteptari au de la mine.
Asta e opinia mea vizavi de problema ta, iti urez multa bafta!