| Houspin23 a întrebat:

întrebat:
Salut TPU am si eu o problema mare nu de acum de multi ani sunt foarte fricos de bătaie de violență am frica de a ma bate si de cand m-a batut unu acum 3 luni sunt mai fricos imi e frica sa mai ies afara nu din cauza celor care m-a batut ca a trecut chestia am frica sa mai ies cu tovarăși mei afara stau până la 8 afara nu mai stau de uitam de mine cu ei pentru ca am.frica ma gandesc ca poate se intampla ceva poate cauta cineva cearta si se intampla ceva rau ce sa fac? Am 23 de ani sunt din Buzau di cam atat va multumesc!

5 răspunsuri:
| Temüügin a răspuns:

Prieteneeee, frica ta este datorata faptului ca nu ai avut treaba cu bataia prea des.Invata niste cursuri de autoaparare dar sa le folosesti doar cand este cazul.Si nu te mai teme atat ca nu se ia nimeni de tine degeaba iar daca gasesti un individ de genul asta si iti zice ceva fara sa te cunoasca nu il baga in seama, ca mai sunt si oameni de gen dar daca a pus mana pe tine dai pana il lasi lat in strada.Dar cel mai bine evita chestiile astea si termina data cu frica.Bafta!

| Houspin23 explică (pentru Temüügin):

Cea ce eu vreau e sa nu mai am frica asta palpitatile la inima intru in panica cand se intampla ceva. dacă n7 as mai avea frica stiu sa bat sa astea am fr8ca asta care ma.da înapoi!

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns (pentru Houspin23):

Nu te pune nimeni sa te bati

| Houspin23 explică (pentru ZGEBYUSMEXIMUS):

Si ce ar trebui să fac sa i las sa ma bată,? Problema mea aici e ca am frica asta care vreau sa scap de ea de panica de palpitatii dacă nu le as avea si nu mas pierde nu as da inapoi!

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns (pentru Houspin23):

Ce trebuie sa faci e sa nu te mai dai cocos ca nu trebuie sa te bati cu nimeni, daca se ia cineva de tine, incerci sa iti ceri scuze sau fugi, e foarte simplu, ca chiar daca invingi intr-o lupta tot iti iei niste pumni si chiar merita pentru un gunoi care se ia de tine?