| andreetgv a întrebat:

Intro seara cand prietena mea ce mai buna dormea la mine neam uitat la fenomene stranii pe discovery si nu stiu cum ca ea s-a speriat asa de tare incat ieri seara pe la ora 18 a venit la mine acasa plangand pentru ca ea ramasese singura acasa si spunea ca a vazut o umbra cu coada ochiului si ca era reala.Eu am incercat sa ii esxplic ca nu exista fanstome si din astea si ea nu vrea sa inteleaga iar in seara aia a ramas la mine si noaptea sa trezit plangand.Eu chiar vreau sa o ajut dar chiar nu stiu cum va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

Inainte sa adoarma fa-i un ceai de tei, sau musetel pentru ca au proprietatea de a te linisti, si inainte sa adormiti incearca sa-i povestesti ceva amuzant, incearca sa o faci sa rada si atunci va uita de aceste chestii si va dormi mai linistita.

6 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Buna. Daca stia ca se sperie fff tare de ce se uita? Si mie mi se face frica.Si cand raman sg acasa incerc sa-mi gasesc o ocupatie.Totul este subinconstientul ei. Spune-i ca nu exista asa ceva.Ca daca a vazut ceva la televizor nu inseamna ca i se poate intampla si ei.Ca spaima din ea o face sa vada mai multe lucruri care de fapt nu exista.Alta data nu va mai uitati.Succes.

| Adredemesconf a răspuns:

Pai incearca sa nu o mai lasi sa se uite la astfel de emisiuni. Cu timpul va uita, dar trebuie ajutata. Fa o ciocolata calda pentru ea inainte sa doarma, si zii ca nu exista fantome si spirite, spune-i ca doar are o imaginatie foarte bogata. Chiar nu exista asa ceva!
Te pup:*
Succes!
O zi buna!

| Marcelino a răspuns:

Incearca ceaiuri, calmante si daca e asa de grav poate vorbi cu un medic specialist in asa ceva.

| Anna98Anna a răspuns:

Nu exista fantome.Si eu m-am uitat la fenomene stranii si intr-adevar mi era frica noaptea pentru ca auzeam sau vedeam ceva dar am realizat ca asta se intampla doar din cauza ce ne e frica.Asa ne imaginam tot felul de lucruri, mintea ne joaca feste.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Si mie mi se intampla sa-mi fie frica atunci cand ma uit la fenomene stranii ba chiar am si cosmaruri si cred ca orice zgomot care de fapt are o explicatie logica este ceva paranormal.Asta se intampla numai dupa ce ma uit, dar dupa 2 zile imi trece am si uitat ce am vazut. O sa uite si ea, dar spune-i sa nu se mai uite la asa ceva daca ii este asa de frica.

| Anonim_2708 a răspuns:

Imaginatie prea multa.Majoritatea oamenilor cand sunt singuri si este liniste au tendinta sa se sperie de orice zgomot mic. O sa ii treaca.