| mariatina a întrebat:

Invatatorii costri cum sunt?
Doamna cu care fac engleza este... Scrie foarte foarte urat foarte foarte repede si foarte foarte mic. Prietena mea aveu un oracol si i-a dat la o fata sa completeze, iar ea a completat in clasa (cateodata as face si eu asta daca ma plictisesc) si erau repetitii pentru serbare si stia foarte bine cand urmeaza ea si colindele asa ca s-a uitat prin oracol si doamna a inceput sa o certe si nu i-a mai dat prietenei mele caietul inapoi si ea nu a facut nimic. Era ziua cand faceam repetitii pentru ziua femeii pentru mame, iar ele veneu dupa ore si cantam in romana pentru ele, urma ora de angleza si doamna repede ne-a pus sa scriem un cantec in engleza si sa-l invatam (in ultimul moment). In loc sa ne invete si sa vb in engleza ne da o lista de cuvinte si noi trebuie sa le stim pe de rost cum se scrie ca ne da teste in fiecare saptamana. Nu ne lasa sa bem in ora chiar daca trebuie sa luam un medicament la o anumita ora etc. Eu fac engleza si cu inca o doamna care a fost invatatoare de engleza la studenti, iar doamna de la scoala ne-a dat 4 file de hartie cu verbe la trecut adica 120 de verbe si a spus ca sunt de clasa a patra (ex. de cuvant : broadcat - a emite), iar doamna cu care fac engleza a spus ca astea-s de clasa 4 poate pe alta planeta astea se invata in clasa 7 si ea e foarte buna invatatoare si nu a auzit de anumite cuvinte pe care ni le-a dat ea, iar in loc sa nea de say - a spune si alea importante ne-a dat unele...
Credeti ca e ceva bun in astea? Oricum mai sunt multe dar nu le mai scriu!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am scapat de invatatori acum suport un sef nebun la munca si lucrez peste 8 ore zilnice.

Apache
| Apache a răspuns:

Stii ce cred? cred ca esti doar o putoaica de cls a 4a care exagereaza...

| mdany a răspuns:

Aia probabil are un deficit mintal.Cum dra... sa dai la un copil 120 de vb sa invete, ca noua pe a 10-a nu ne da atatea.Deci un profesor intrat in invatamant la bascalie, ce sa mai zic.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai noi debea anul asta am invatat verbele la trecut si numai 12 si sunt in a5a. Cam ciudati. Nu va lasa sa beti in ora?:O.
LoL... Pe noi da. Daca ne e foame ne lasa si sa mancamlaughing.
Adica diriga. ceilalti nu prea (asa si asa).
LoL.Si daca muriti de sete nu va lasa? Doamne, fara suparare dar ai o profa de eng si invatatoare cam...
hulu lu lu

| PuffyPufosul a răspuns:

Esti cumva la o scoala la care e specializata in angleza? Daca da e normal sa va dea mai mult si fi sigura ca cu timpul o sa prinda drag de voi si o sa fie mai buna.