| DjGrasu a întrebat:

Salut, acum 2 luni eram cu o fata dar apoi din motive personale, m-am despartit de ea, cu toate ca nu eram de acord! trebuie sa mentionez ca o iubesc! dupa ce ne-am despartit ea si-a facut alta relatie, acum ca am inceput scoala, intamplarea a facut ca ea sa invete in acela-si liceu cu mine, deci ne intalnim aproape in fiecare zi. eu si acum o iubesc, si mi-a spus si ea ca mai simte cv pentru mine dar tot pe iubitul ei al iubeste acum. am tot vb cu ea sa ne impacam, dar nu prea vrea, ce naiba sa mai fac ca sa o am inapoi?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum nu mai poti face nimic, treci peste greutati si viata continua mai departe.

| T4ny4 a răspuns:

Daca ti-a zis ca-l iubeste pe actualul, atunci asa e! Sunt femeie! Poate iti zice ca mai tine la tine ca sa nu te raneasca.Chiar nu poti trece mai departe? Nu ai avea ce sa faci, n-o poti obliga sa aiba sentimente pentru tine!sad Sper sa-ti treaca cat mai repede si sa-ti gasesti pe cineva care sa te merite!

| DjGrasu explică (pentru T4ny4):

Pai poate ai dreptate, dar atunci dc mai bate cateodata apropouri sa ne intalnim? si ma intreaba daca vreau sa vina sg sau cu o prietena!

| T4ny4 a răspuns (pentru DjGrasu):

Cateodata e greu sa renunti la persoanele pentru care candva ai avut sentimente.Nu zic ca totul e pierdut, dar nici ok!

| nesuferit a răspuns:

Cu siguranta te iubeste si ea, si cu noul ei iubit cel mai probabil incearca sa te uite.Invito la un suc, sa purtati o discutie serioasa, si puteti rezolva lucrurile, nu are rost sa se amageasca cu actualu daca te iubeste pe tine.
Succes!

| Madu_5369 a răspuns:

Sa-i demonstrezi ca te merita si ca o meriti! dar nu insistent, depinde de caracteru ei... daca e genu daca incerci sa o faci geloasa si renunta la tot nu prea e usor! depinde acum ii vorbesti frumos dar nu sa ii dai de inteles ca tu faci rpimul pas fa-o usor printr`un comportament tandru date prietenul ei nu o stresa ajut-o cand are nevoie fa`o sa se indragosteasca de tine dar fara sa`si dea seama si apoi ea va face primul pas sau pretinzand ca`l face nestiind ca tu ai avut in gand sa se indragosteasca de tine,, parerea mea, asa i s`a intmplat unei prietene! SUCCES