| raluca13100 a întrebat:

Iubesc un baiat care imi e coleg de clasa. El a fost cu o colega de clasa intr-o relatie timp de 4 luni, dupa ce eu l-am respins nefiind constienta ca el ma place.Cat timp a fost el in relatie cu fata aceea mi-am dat seama cat de mult il iubesc si norocul meu a fost ca el nu a incetat sa ma iubeasca si s-a despartit de ea. El a incercat sa se apropie de mine si eu nu stiu de ce dar il resping, dar faza e ca il iubesc cum pot sa fac sa rup bariera asta dintre noi? Fiindca acum ma gandesc ca faca ar fi sa fiu cu el m-as face dusman cu cateva persoane din clasa care sunt prietenele colegei mele cu care a fost el, si eu cu fata aia ma inteleg cat de cat bine asa ca nu stiu ce sa fac sa nu ma fac dusman cu nimeni sau sa imi urmez inima! Si vreau sa-mi dati sfaturi cine sa faca primul pas!

1 răspuns:
| Foxie2 a răspuns:

In primul rand...baiatul face primul pas.
Acum un sfat, sper sa nu te superi, daca e un pampalau rolling on the floor asigurate ca te place si fa tu primul pas.

In al doilea rand. Ati putea sa fiti in secret.Nu trebuie sa dati veste in toata scoala. Fetele alea probabil ca sunt geloase.e aproape normal dar bine daca ar fi prieteni buni, nu ar avea de ce sa se supere.

Si in al treilea rand...cum sa rupi bariera? Nu stiu.important e sa va simtiti bine unul in prezenta altuia.sa fiti cat mai lejer sa puteti vorbii in voie. Asta e cel mai important. FI doar tu! Si daca il iubesti, controleaza-te putin. Nu-l mai respinge mereu.