| blackgirl1875 a întrebat:

Iubesc un baiat.Si...nu ne-am pus impreuna fiindca il voi rani.N-as putea sa-l vad ranit,i-am explicat. Vrea sa iesim de revelion, dar mama nu ma lasa.Si s-a suparat,lasandu-mi seen.Ce ar trebui sa fac, il iubesc enormcrying?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Auzi fata sa nu plangi pe ecranul meu ok happy , sa te vezi cu el ziua nu noaptea

| Violleta2022 a răspuns:

Cum poti sa-l iubesti enorm, daca nici macar nu sunteti prieteni?

| Andreeush a răspuns:

Cati ani ai? Nu crezi ca exagerezi un pic?

| blackgirl1875 explică (pentru Andreeush):

Nu conteaza, ideea e ca sunt mai mare de 15

| Plato a răspuns (pentru blackgirl1875):

Deci 15 si vreo luna. Mai fetito, cuvantul asta "iubire", e cam mare pentru tine. Adica, mi-ai putea spune ce inseamna sa iubesti pe cineva? Tie-ti place freza lui si zici ca-l iubesti.

| ibaal a răspuns:

Dar cati ani ai?!
Daca ai vreo 13-14, el ar trebui sa inteleaga si "dragostea" asta de cele mai multe ori trece (asta daca tot "capcaun" este si te lasa pentru o prostie minora...)
Daca ai 17-18 si mama ta te tine in casa, explica-i ei cum sta treaba pentru ca nu te poate tine legata de pat o viata-ntreaga! Daca iesi putin, nu inseamna ca faci si altceva!
Poate mama ta e de acord...adu-l la tine...adica,ca prieteni, petreceti acolo cu totii.
Uneori parintii, in dorinta asta a lor de a proteja uita c-au trecut si ei prin de-astea laughing...ar putea accepta. E mai "safe" sa va lase sa stati in casa, decat sa plecati pe strazi nesupravegheati. Banuiesc ca ai mai venit acasa cu colegi/colege/amici/amice.
Daca nu si nu...nu prea ai ce face, daca si el are sentimente adevarate pentru tine, va trebui sa inteleaga cum sta treaba, ca nu faci de capul tau din moment ce inca esti in grija parintilor si din ce deduc, minora!
Succes!