| catalina_2916 a întrebat:

Iubitul meu, ma rog fostul iubit(nu mai sunt cu el de 3 zile) mereu cand se supara pe mine, din orice nimic imi spunea sa ne despartim si dupa o ora ma suna si ne impacam.mereu imi trimitea mesaje, ma suna s vad ce fac, ma lua cu el peste tot unde se ducea, nu ma lasa singura aproape deloc cand meregeam pe undeva, ma alinta.cand ne certam si imi spunea sa ne despartim, cand ma lasa jos la scara imi spunea sa-i trim un msg cand adorm (desi, cica, ne despartisem). nu mai inteleg nimic. din comportamentul lui reisea ca m place mult. dar zilele trecute a facut ceva ce m-a deranjat si am tipat la el si mi-a spus ca ne despartim si mi-a inkis telefonul in nas.credeti ca mai exista o sansa sa ne impacam?

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Orice discutie a avut loc atunci si oricate s-au spus cel mai probabil este sa se fi spus la manie. Acum fiecare are orgoliul lui si nici unul nu vreti sa deschideti subiectul. Daca tu il iubesti cu adevarat ar trebui sa te duci si sa ii spui ca vrei sa discutati serios. Trebuie sa va dati seama unde greseste fiecare pentru ca amandoi sunteti vinovati. Nu cred ca se joaca cu tine pentru ca daca facea asta nu mai erati de mult impreuna. In plus de obicei daca un baiat vrea sa se joace cu o fata asa asteapta ca ea sa sune si sa il implore sa revina la ea. Eu cred ca el este nesigur si este o fire mai impulsiva. Spune multe lucruri pe care mai apoi le regreta. Este instabil pentru o relatie de lunga durata. Daca il iubesti vorbeste cu el sincer si deschis insa daca este doar o relatie simpla ( ies cu el sa nu fiu singura ) nu are sens.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Din câte vad eu, încerca să-ţi creeze o stare de nesiguranţă, în aşa fel încât să nu ştii niciodată cum stai, ca să te poată controla mai bine...ca un fel de dresaj-când cu nuieluşa, când cu zăhărelul... Ori asta, ori e imatur şi nu ştie ce vrea. Dacă va reveni în viaţa ta, va trebui să pui piciorul în prag şi să-i spui ce te deranjează deşi, dacă e genul manipulator, îţi e mai bine fără el.

| adeana a răspuns:

Daca tu vrei sa va impacati, cred ca da.
Dar, nu te inteleg prea bine, de ce e vorba doar despre el. Parca esti un obiect, pe care il cara peste tot, cu care se afiseaza. Ar trebui sa il inveti cum vrei sa se poarte cu tine si daca chiar te iubeste, va incerca sa se schimbe putin, sa nu mai fie asa egoist.
O relatie inseamna ce e bine pentru amandoi, nu?

| simoSTAR a răspuns:

Eu aveam cam 16 ani si am fost cu prima si singura mea dragoste de pana acum (acum am 20 de ani) cam 1 an si jumatate.si asa ma purtam si eu.la noi era s distanta desi el facea tot posibilul si in fiecare week-end era la mine.mereu ii spuneam sa ne despartim desi el nu mi-a gresit in tot acest timp cu absolut nimic.stiam ca orice as face el se intoarce la mine, imi placea cum ma cauta si ma ruga, plangea sa nu ne despartim.si faceam cam f des chestia asta pana cand s-a saturat si de atunci m-am vindecat de prostia asta...asa e si la tine, stie ca u tot te intorci la el dar daca nu poti sa pui piciorul in prag de acum, o sa vina si la tine ziua cand te vei satura.eu zic ca atunci cand tu nu gresesti cu nimic si el se supara degeaba si zice sa va despartiti sa il lasi o zi, doua fara sa ii dai nici un semn chiar daca zice el da-mi msg. tine-l putin in suspans sa vada cum e daca chiar asta isi doreste

| Babushka a răspuns:

Intreaba-l de ce se comporta asa? Poate i sa urat cu binele poate i-ai permis prea multe si acum(de obicei persoanele razgaiate se comporta asa daca nu el faci pe plac se supara )... spune-i ca nu suporti felul lui de comportament si ca este imatur si ca ar trebui sa se mai maturizeze, iar daca se mai intampla sa iti zic ca va desparti-ti spune-i verde in fata sa se gandeasca bine ca nu va mai impacati dupa, asta daca ai taria sa ii spui..., dar eu zic ca prea esti marioneta lui si face ce vrea din tine. Invata sa spui STOP! bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna ca nu tea iubit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa i impui niste limite, sincer mie mi se pare ca e putin cam prea posesiv... din moment ce voi sunteti certatzi sa se comporte in felul acesta este putin bizar, iar in momentul in care vrea sa va despartzitzi fa-l sa constientizeze ceea ce spune pentru ca deja a invatat ca se poate juca de a despartzirea pentru ca u l ai primit de fiecare data inapoi...in concluzie cred ca ar trebui sa aveti o discutzie purtata in cel mai serios mod posibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Situatia ta e echivalenta cu situatia mea, numai ca la mine a trecut deja o saptamana si tensiunea e aceeasi.Nu stiu daca e tipul de baiat fustangiu, dar la mine puteam sa bag mina in foc ca decind e cu mine, mai bine de 3 ani nu ma schimbat nici macar cu o privire cu alta, dar uite ca dupa o zi cind ne-am ciondanit putin si el a zis sa ne despartim i-a propus intilnire unei fetiscance pe net, si mi-a zis chiar el ca o duce acasa si ca o iubeste pe ea, desi stiu sigur ca aici nu e vorba de iubire, i-am zis sa ne intalnim sa discutam si a refuzat.Asa ca sfatul meu ar fi sa-i lasi putin ragaz sa vezi ce se intimpla, daca e baiat serios se va intoarce la tine si evident daca te iubeste, si pe viitor incearca sa nu-l tutelezi, sa nu-i dai prea multe batai de cap, sa nu provoci certuri. Insa daca e neserios mai bine renunta la el sa nu renunte el la tine.Stii cum e, noi fetele mereu suntem vinovate pentru tot...nu esti unica asa ca fii tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga ada. certurile dese nu duc nicaieri. din contra, se va asterne o raceala intre voi cu timpul si se va ajunge la despartire mai devreme sau mai tarziu.iti zic din proprie experienta. trebuie sa ai o discutie cu el serioasa, ca intre doua persoane mature care stiu ce vor si in functie de comportamentul lui de dupa.vei lua o decizie pentru binele tau.eu iti doresc succes si fruntea sus.esti tanara si ai toata viata in fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poatre ca ii e teama sa nu te piarda.incearca sa nu il mai superi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu da il intrebi de ce se supara asa repede...kiss