| anonim_4396 a întrebat:

La 18 ani ce inaltime as avea tinand cont ca nu am probleme de sanata, mama are 1.60 si tata 1.75 eu am depasit-o pe mama am 1.64 la 14 ani. Aproximativ cati cm se creste pe an?

4 răspunsuri:
| AdY a răspuns:

Aceste lucruri nu poti sa le stii. Poti sa cresti 3 cm in 3 luni ori 3cm in 3 ani

| Alexutza_1827 a răspuns:

Buna! Depinde de om dar in general un om creste doar 2 cm pe an desi eu nu cred pentru ca vara trecuta am crescut cu 5 cm iar ca sa iti rsapund la intrebare nu esti prea inalta esti potrivita pentru varsta ta tinand cont de inaltimea parintilor... Fundita?

| Michael Imola Jackson a răspuns:

Nu se stie niciodata dimineata suntem mai inalti ca seara.Eu cred ca o sa fi atat de inalta ca tatal tau si eu am depasit-o pe mama si eu am 14 ani si am 1. 65 iar tata are 1. 75 iar mama 1. 60 nu-i nimic rau in asta numai ca nu poti purta tocuri inalte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde... daca ai 14, 15 ani cresti mai mult daca 18, 19 deam nu asa de mult