| MadalinT00 a întrebat:

De aproximativ un an fac volei. Tata are 1.78, iar mama are 1.64.Eu la aproape 18 ani am 1.73.Cand am inceput sa fac volei aveam 1.68.Credeti ca pot sa ajung la o inaltime intre 1.75-1.80? Cateva sfaturi?

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Depinde de tiparul tau de crestere. 1.75 mi se pare destul de probabil, 1.80 sanse mici dar nu imposibil.

| endizaw a răspuns:

Cheia este exercitia. Trebuie sa faci diferite exercitii fata de ce faci la antrenament-ul de volei. Aici sunt cateva exercitii in care daca le faci minim o luna noaptea si ziua in fiecare zi o-sa te maresti 5-10cm : http://prntscr.com/fppq1t. Mananca multe fructe, nu mai manca mancare cu multa grasime, incearca sa faci putina dieta, te va ajuta.