| GPA a întrebat:

La 25 de absențe nemotivate, ce sancțiuni se aplică?

2 puncte scăzute la purtare?
Din câte știu de la 30- se trimite felicitarea acasă

3 răspunsuri:
| Temüügin a răspuns:

Da vei avea nota la purtare scazuta cu doua puncte adica va fi 8,
s-ar putea sa iti sune parintii sa ii informeze de situatia ta dar cel mai bine fa rost de o scutire sau roaga-te de diriginte sa te iti mai motiveze din ele si nu mai chiuli.Bafta!

| FlorinPopa a răspuns:

În politica școlilor, 25 de absențe nemotivate înseamnă 2 puncte scăzute la purtare.
Eu sunt profesor și diriginte, și fără să cunosc adevăratul motiv pentru care a absentat elevul, nu îi motivez absențele.

| george0001 a răspuns:

Depinde de diriginte iti poate scade2 pct dar poate sa te si ajute sa nu se intample nimic.Acum trebuie sa ai si putin noroc