| anutza00dragutza a întrebat:

La balul bobocilor in clasa a9-a,cum se procedeaza? Participa cine vrea,face ce vrea,vine cineva si alege elevii? Nu ma judecati,dar chiar nu stiu,daca ati trecut prin situatia asta,spuneti-mi si mie ce ati facu,mai detaliat, funda!:*

5 răspunsuri:
| Iamnotme a răspuns:

Depinde de liceu.
De exemplu, la noi, elevii de clasa a XII-a organizează ''Balul Bobocilor'' happy
Ei merg în clasele de a IX-a şi întreabă cine vrea să participe, iar apoi aleg ei happy

| TeckTonik997 a răspuns:

Pai la mine in scoala la inceput s-au facut preselectii, elevii de a12-a organizeaza, ei hotarasc toti, te i-au la intrebari sa vada ca esti sociabila, ca esti dezghetata, ca un pic de tot stii sa dansezi. Eu n-am fost, n-am stiut ca e asa ceva, dar erau in criza de baietii asa ca numa numele m-i l-au luat si am intrat. Apoi vin antrenamentele de dans si de ce mai vor ei sa faca la spectacol. La noi era ft greu, nu am rezistat, nu aveam timp asa ca am renuntat. Atat stiu. Bafta!

| baf a răspuns:

Nu ii alege nimeni..se duce toata clasa la balul bobocilor..acolo alegi tu daca vrei sa participi la un concurs sau ceva.

| girl971 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea dar nu pricep de unde ti- venit ideea asta nicusor1997 ....anutza,balulbobocilor e asa:clasa a 9 a pune bani cu care comanda un local cu mancare si restul.Vine cine vrea...Tu iti alegi partenerul nu altii....crede-ma am 3 verisoarw care sunt intr-a 11 -a, a 12 -a si a 10 -a!

| Nicusor1997 a răspuns:

Cand o sa fi in clasa a 9-a elevii din clasele a 12 care au participat la bal vor fi organizatorii. Adica ei vor face o preselectie si vor alege dintre o gramada de elevi(care ar vrea sa participe la bal) vor alege perechi dupa inaltime (baiatu mai inalt ca fata), dupa talente... Ei iti vor alege partenerul...nu ti-l poti alege singur