| reginawow111 a întrebat:

La cati ani ar fi normal sa ai un iubit?

Răspuns Câştigător
| Elena567223 a răspuns:

La cati te simti pregatit/a dar oricum eu cred ca la 14 ani, dupa ce treci de evaluarea aia nationala laughing e cel mai potrivit pentru ca parca atunci devi mai matur dar oricum relatii serioase dupa 18-20 de ani sa cauti... daca iti doresti pur si simplu sa vezi cum e sa fi indragostit poti si la 14. in nici un caz sub 14 pentru ca si eu am avut si nu eram destul de matura... era o prostie ce era intr mine si baietelul acela laughing
Oricum mult succes si nu te grabi ca ai viata inainte, bucura-te de ea!

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 ani!

| mentholinks a răspuns:

Cel mai frumos ar fi sa ai un iubit cu care sa te si mariti, dar na, asta e dificil de facut, nu toate fetele sunt in stare de asa ceva, le mananca.

| Nemessys a răspuns:

Cand te simti tu pregatita si/sau cand intalnesti persoana potrivita.

| Yasmin875 a răspuns:

La 12 ani.

| Turbo223 a răspuns (pentru Yasmin875):

La 12? Nu... unele dintre fetele de 12 ani sunt foarte nepregatite si daca se despart vor suferi.Stiu o fetita de 12 ani care s-a spanzurat din cauza unei despartiri, oricum parerea ta.

| Yasmin875 a răspuns (pentru Turbo223):

Cunosc o fata care la 12 ani a făcut sex cu iubitul ei și acum este măritată cu el.

| Turbo223 a răspuns (pentru Yasmin875):

Poti sa te mariti la 12 ani? WOW.

| Yasmin875 a răspuns (pentru Turbo223):

NulaughingAcum are 20 de ani și este măritată cu băiatul ăla.A făcut sex cu el de când avea 12 ani.

| Ihave100lei a răspuns (pentru Yasmin875):

De ce? adica esti mic la varsta asta. si la 12 ani ce o sa faca hei iubi mergem sa ne dam pe caluti hai sa ne ucam in parculet

| Turbo223 a răspuns (pentru Yasmin875):

Aha,pai a facut o mare prostie cand avea 12 ani happy
Umm...stai o clipa acum ceva timp am pus o intrebare in care am spus "e ok sa ai iubit la 12 ani?" tu ai spus "nu, este micut copilul etc"dar vad ca acum dintr-o data 12 ani e o varsta perfecta si pentru sex din punctul tau de vedere?

| Turbo223 a răspuns:

Stiu ca ai dat funda dar asta nu ma opreste sa raspund.Cred ca o relatie serioasa trebuie facuta doar daca persoana are mai mult de 20 de ani. Fetele care vor sa vada cum e sa ai iubit la varsta minora cred ca ar trebui sa astept, daca nu au, cei 15 ani impliniti.

| Alexuta921 a răspuns:

De la 18 in sus. :p

| Bellutza02 a răspuns:

Eu cred că de la 18 ani in sus, pentru că ești major, incepi sa fii pe picioarele tale și cel mai important ești mai matur.
Poate par de moda veche, dar mi se pare o prostie să ai o relație la 11-12-13-14 ani.Sa zicem că pe la 16 mai înțeleg dar așa mic..nu pot înțelege, iar eu am 14 ani.
În concluzie, când te simți tu pregătită, și când simți că ai găsit pe cineva cu care te potrivești.