| madalicious a întrebat:

La cati dintre voi v-a placut filmul "Avatar"? Mie una mi s-a parut o prostie de film si nu prea mi-a placut, m-am plictisit vazandu-l. Celor care v-a placut filmul... puteti sa-mi spuneti ce e asa special la acel film de are pana acum incasari de 2 miliarde de dolari? Eu una nu inteleg.straight face

Răspuns Câştigător
| mariobros a răspuns:

Pentru un desene animat cu niste ninja cu coada merge, dar sa ai sub 10 ani. Tot nu ma pricep de unde atata isterie, cred ca este fabricata de media ca sa mearga poporu la cinema sa marce banu pe bilet.

31 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai un 10 de la mine.Total de acord cu tinehappy

Abh
| Abh a răspuns:

Cand am vazut inceputul( cam 20 de min.), m-am crucit si mi-am spus pentru a nu stiu cata oara, ca numai americanii pot " creea" asa ceva. Filmele de genul asta prind la adolescenti si la adultii mai slabi de minte. Ce poate sa-ti placa la niste aschimodii albastre care se lupta, scot sunete lugubre demne de un film horror?

| User a răspuns:

Bravo! In sfarsit un om care are aceeasi parere ca minelaughing. Eu n-am vazut decat traileru' da' mi-am dat seama ce jaf eoh go on

| Malvina24 a răspuns:

Avatar spune povestea unui veteran de razboi pe nume Jake, care este trimis intr- o colonie umana pe o planeta indepartata numita Pandora. Scopul acestei baze este de a extrage si de a folosi cat mai multe dintre resursele minerale foarte numeroase ale planetei. Dupa o serie de evenimente ce-i arata cu adevarat cine e de partea dreptatii, Jake ajunge sa se lupte alaturi de rasa bastinasilor Na'vi chiar impotriva oamenilor. Oamenii au creat o tehnologie cu care ei pot sa posede corpurile bastinasilor, preluand astfel controlul acestora, folosindu-le drept avatare.

| juniper a răspuns:

Mie imi place mai mult peisajul.

| lolly_3072 a răspuns:

Mie imi place ...adica la inceput e cam plictisitor.thinking dar nj ce sa zic adica povestea e interesanta si mai ales din puctul din care e privit totul.si m-a mai mirat faptul ca aici oamenii sunt cei care sunt vazuti rau...:-)

| marsy a răspuns:

Deacord cu tine. Nici nu m-am uitat ca nu mi-a placut inceputul deloc!

| Puiutz a răspuns:

Eu nici macar nu m-am uitatlaughing. Si nici nu cred ca am de gand.
Du-te acum:-J
Ce e asa special?raised eyebrows
Am vazut traileru... dar mi-a fost de ajuns.
Eu una nu cred ca e mai bun ca si titanicullove struck, nici gand.[-x

| Dorinel a răspuns:

Sincer nu regret ca mi-am petrecut 2ore 45 minute din viata vazandu'l... mi'au placut efectele, povestea unica, montajul tot pot spunehee hee... e mult mai frumos daca il vezi la cinema 3D smug

| Lady.Love a răspuns:

Anul trecut, cam in perioada Craciunului, am dat play la film si fiind cam tarziu am renuntat sa ma mai uit, plictisindu-ma dupa primele 15 minute. Deci, sper ca pana la vara sa vad filmul ca sa-mi fac si eu o parere. Dar din cat am vazut nu mi s-a parut cine stie ce. Oricum, nu pot sa judec un film dupa inceput.

| Bia:X a răspuns:

Mie una imi place...whistling ce are special? totulhappy nu spun ca e cel mai bun film de pana acum dar e printre cele mai bune... happy

| deia a răspuns:

Mie mi se pare ca este cel mai prost film ever straight face.

parerea mea e ca este f aiurea happy.

| HinnaBunneh a răspuns:

Nici mi e nu mi s-a parut cine stie laughing sau sinucis cativa oameni cand au vz filmu tongue titanik era mai kool

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

MAi bine ma uit la cineva cum vomita decat sa ma uit la "Avatar", e o PROSTIE! Si se mai face comparatia cu "Titanic"... Iarta-ma Doamne, ce mai aflu eu...laughing

| anca_2642 a răspuns:

Toamne! laughing. daca spuneti ca e jaf... motivati... are cele mai multe incasari de pana acum laughingA detronat chiar si Titanicul, este cel mai bun film.

| pepenerosu a răspuns:

Pe mine m-a fascinat lumea lor, m-a fascinat faptul ca erau in conectie cu natura, nu ca si noi cu tehnologia. ei aveau natura de partea lor, se conectau cu firele acelea, si comunicau prin ganduri. si acel copac, absolut magnific! Inceputul intr-adevar a fost plictisitor. Intr-un fel acest film ne invata sa nu ajungem asa cum au ajuns acei oameni, desi multi oameni ar fi in stare sa distruga o specie intreaga, habitatul unei specii. Si pentru ce? Pentru bani!straight face asta suntem noi. Doar insetati dupa bani. Asta ne invata acest filmhappy. Sa nu fim asa cum au ajuns sa fie personajele din film.

| anonymus12345 a răspuns:

Mda o porcarie de "film". Am vazut traileru' si era sa pic d p scaun cand am vz urateniile alea albastre laughing. Porcarie cu P mare(cum s-ar zice)

| azziza21 a răspuns:

L-am vazut dar nu e deloc stralucit.Nici mie si nici colegilor mei nu le place.De departe nu e cel mai bun film dar e de apreciat munca pentru efectele speciale, personaje...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are special, mai multe. efectele acustice, vizuale, folosirea ultimelor tehnici, digitale, povestea insasi, care e o impletire a realitatii cu virtualul, si care poate induce in eroare multe minti crude, de puberi sau adolescenti.sau le poate dezvolta imaginatia si creativitatea.deja unii vor sa invete limba navi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja m-am plictisit sa tot scriu despre Avatar...
Pai e special daca ai sti cati ani au fost de munca, cate efecte are acest film, decorul, si multe altele. Isi merita premiile anul acesta, insa: AU FOST SI ALTE FILME MUUUUULT MAI BUNE DECAT AVATAR! Si nu cred ca va ocupa podiumul in istoria cinematografiei, in afara de cel mai scump film si cele mai mari incasari. Cel mai bun din istoria cinemtografiei cu siguranta nu este Avatar.
Deja ma doare capul de la atata Avatar... Sper sa nu ia Oscarul pentru ca nu il merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am vazut decat trailerul dar in schimb am auzit persoane carora nu le place deloc:-s si nici mie de altfelbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sincera l-am vazut de 2 oritongue odata pe plasma acasa si mi s-a parut "caca" sa sp asalaughing deoarece nu prea intelesesem prea multe si odata 3D:p Cand l-am inteles si mi s-a parut super tare:X ceva specialthinking nu are ceva anumetongue e el special:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E misto misto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a parut o porcarie eu am mers cu niste prieteni la film si ei plangea pe acolo se dadeu de ceasul mortii si eu am adormit. se uitau aia la mine parca eram nebuna dar nu mi-a placut de aia am adormit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il ador

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a plăcut pentru că au fost multe efecte speciale şi mia plăcut foarte foarte mult Na'vii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place pentru c[ are efecte speciale si ca are niste extraterestri care se numesc NA'Vii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place pentru c[ are efecte speciale si ca are niste extraterestri care se numesc NA'Vii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intrat aici si am zis sa nu ma bag in seama, dar sunteti niste "...". E cel mai bun, e super tare, e aia, e aia. Ce dracu' o avea asa special? Eu l-am vazut. O porcarie de film! Auzi, printre cele mai bune...In afara de poveste, si prin poveste ma refer la ideea despre cum sunt oamenii obsedati sa faca absolut orice pentru bani. E o imbecilitate de film, cea mai mare tampenie. Daca va spun acum despre "Inception" va ia capu', ca voi traiti in Pandora acum. Sanatate!