| thegoatgirl a întrebat:

La ce dai bacul la stiinte sociale? Si dintre ce trebuie sa aleg? Si ce materii noi se adauga in fiecare an?

Răspuns Câştigător
| 拉维尼亚 a răspuns:

La Ştiinţe Sociale la Bacalaureat, proba scrisa se da obligatoriu la Romana şi Istorie si la alegere intre Geografie, Logica, Sociologie, Economie, Psihologie ssau Filosofie. Iar in clasa a 9a vei face Logica, in clasa a 10a Psihologie si Educaţie Antreprenorială si o săptămână Muzică una Desen; in clasa a 11a se face Economie şi Sociologie şi nu vei mai face Muzica, Fizica, Chimie şi Biologie; iar in clasa a12a vei face Filosofie și Studii Sociale. De asemenea pe parcursul celor 4 ani de lucru va trebui să vă alegeti şi niste optionale. Mult succes la liceu!

| thegoatgirl explică (pentru 拉维尼亚):

Multumesc! ❤

| 拉维尼亚 a răspuns (pentru thegoatgirl):

Si eu îţi mulţumesc pentru fundă! happy