| publicname a întrebat:

La ce se refera zicala "eu unde scuip nu ling"?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In opinia mea la o minciuna. Cineva a spus asta candva si a ramas la nivelul de vorba. Am fost dezamagit. Inseamna ca odata ce te-ai certat cu cineva si s-au spus vorbe grele nu mai vrei sa vezi persoana respectiva in fata ochilor, e ca si moarta pentru tine.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Se refera la situatia in care te-ai certat cu cineva si apoi te impaci cu el cu toate ca problemele dintre voi nu sunt rezolvate si tu esti cel care cedeaza, si nu numai atata, ci il mai si ridici in slavi pe cel pe care mai ieri il criticai vehement!

| mikkhhell a răspuns:

Se refera la personalitateaxi ambitia fiecaruia sau mai bine spus la a nu face compromisuri ( daca ai refuzat ceva sau pe cineva nu te mai razgandeati sau nu mai revii asupra deciziei luate prima data).

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Adica ce a scuipat: eventual a lasat deoparte, a renuntat la ceva.
Nu mai pupa: adica nu se mai intoarce la persoana/obiectul respectiv.
In concluzie : la ce a renuntat nu se mai intoarce. pup.

Răspuns utilizator avertizat