| Mary51 a întrebat:

am o mica problema la sprancene. Cea care ma pensat mi-a "intrat" in forma sprancenei si nu sunt egale... daca le mai pensez se vor subtia si nu prea vreau asta.
Ce as putea face?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Le lasi asa, le dai cu ulei de ricin sa creasa, si te duci la o femeie cu recomandari, ca asa am facut si eu si imi ador forma prezenta. happy Mi le lua mult prea subtiri cea la care ma pensam inainte si nici vorba sa ma inteleg cu ea sa mi le ia mai groase ca vai, am fata nu stiu cum si nu mi-ar sta bine.

| Mary51 explică (pentru Adry05):

Este posibil sa nu imi mai creasca in unele locuri?

| Adry05 a răspuns (pentru Mary51):

Daca schimbi acum si lasi locurile alea sa creasca, mai ai sanse sa salvezi. Si eu aveam niste goluri si le-am corectat. Trebuie rabdare si ulei de ricin.

| Mary51 explică (pentru Adry05):

Multumesc pentru sfat, voi tine cont de el!

| Violleta2022 a răspuns:

La momentul asta, chiar nu poti face nimic! Este tardiv acum!
Le lasi sa creasca si data viitoare le pensezi la altcineva, asa cum iti place.

| Mary51 explică (pentru Violleta2022):

Ok, voi tine cont de sfatul tau, multumesc!

| anamariarot a răspuns:

Sa nu le mai pensezi, sa aplici in fiecare seara ulei de ricin, pentru ca le ajuta sa creasca mai repede, iar pe viitor sa ai grija la cine mergi. Intreaba-ti prietenele, uita-te pe Facebook-ul salonului unde comenteaza lumea sa vezi ce parere are.
Sprancenele nu trebuie pensate excesiv, rareori trebuie sa intervii in forma lor naturala, ci trebuie sa pensezi doar ce e in exces. Altfel, ai sanse ca anumite fire pe care candva o sa le vrei inapoi sa nu iti mai creasca.

| Mary51 explică (pentru anamariarot):

Multumesc mult pentru sfat!