| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta v-ati inceput activitatea sexuala? La ce varsta credeti ca este bine sa inceapa?

Răspuns Câştigător
| cheloo74 a răspuns:

Eu am inceput viata sexuala cam pe la 15 ani, dar singur. Pe la 19 am avut prima ocazie sa fac si cu o fata.

17 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Buna! inca nu am inceput`obatting eyelashes dar am de gand s`o incep peste un an-doi! adica pe la 16-17 asa.tongue

| daii a răspuns:

Nu mi-am inceput-o. Dar cred ca cel mai indicat ar fi dupa 17 anithinking

by daiiwinking

| Ana a răspuns:

Eu ink nu si am 16 ani
nu ma grabesc ca am timp big grin
d la 17 inkolo

| xibalba a răspuns:

E de ajuns sa iti gasesti persoana potrivita. Important e sa ramana o amintire frumoasa. Varsta... ce conteaza? (ma rog, dupa 17 ani, nu includem categoria"boracime").

| Leea1234 a răspuns:

Si daca vede mama raspunsul!
ea saraca, crede ca eram virgina...la nunta!
mi-am inceput viata sexuala ...cand am crezut eu ca e momentul...la... ani!
si nu stiu varsta potrivita...cred ca 17-18...deoarece organismul este cat de cat matur!

| Annitu a răspuns:

încă nu am începutbig grinbig grin

pe la 17 încololaughing

| marsy a răspuns:

Am avut un prim contact acum vreo luna jum in urma. am 17...
activ nu am degind. nu sint ink pregatita.
cred ca normal ar fi pe la 17. aproape 18

| night_crawler a răspuns:

Cand te simti tu pregatita atunci e cel mai bine...

| ATB a răspuns:

La 16 ani dar sunt baiat, dar ca fata... 17 ar trebui sa fie cam cea mai frageda. sa zicem de la 16 incolo insa acest lucru tine strict de persoana insa de la 16 ani cam asa poti sa constientizezi importanta faptului si sa descoperi cine merita cu adevarat sa i te daruiesti, insa trebuie sa pui in balanta sentimentele lui fata de tine, daca el este ceea ce iti doresti si daca iubirea este aproximativ egala intre parteneri se poate savarsi actul sexual fara probleme.ps: la 16 ani in america adolescentii sunt considerati majori, deci e varsta de la care poti gandii.

| Crs a răspuns:

Eu la 16 cu un baiat pe care il iubesc si acum si care ma face fericita si nu regret. Iti poti incepe viata sexuala atunci cand crezi tu ca esti pregatita si sa o faci cu cap. cu o persoana care o iubesti din tot sufletul si care esti convinsa cate iubeste si el la randul lui...winking

| anonim24 a răspuns:

Eu am inceput la 18 pentru ca atunci am simtit ca este momentul

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca toate virginele intreaba unde este himenul, iata-l :http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:cbstOFj8mbcJ:psisenzual.wordpress.com/2007/06/01/himenul-dezvaluit-text-si-imagini/+la+virgine+himenul+poate+fi+perforat+de+ob-uri+%3F&cd=8&hl=ro&ct=clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu-mi expun aici viața intimă și nu am să fac asta niciodată, indiferent de situație.
Viața sexuală se începe atunci când persoana este pregătită fizic și emoțional, este îndrăgostit/ă de persoana cu care vrea să facă dragoste (nu sex, acela este pe bani), este respectată de partener/ă, etc. dar nu mai devreme de 18-20 de ani.
În acest interval de timp, organismul se maturizează și nu sunt probleme de sănătate.
Se poate începe și mai târziu, nimeni nu este condiționat de acest aspect al vieții.
Relația trebuie bazată pe sinceritate, nu pe virginitate.
Toți și toate avem un trecut al nostru și nimeni nu are voie să-l tulbure.
Pa, pa.

| costin_6617 a răspuns:

Copiii din ziua de astazi numai la sex le sta gandul...am intalnit pe anumite forumuri copii de 12 ani care intrebau daca e bine sa-si inceapa viata sexuala...fratilor cand e momentul sa se intample, se intampla pur si simplu.Nu trebuie sa te gandesti zi si noapte la acest lucru.

| PyLiada a răspuns:

Eu inca nu am inceput. Si nici nu sper sa fie prea curand.Cred ca ar trebui sa o faci cand esti tu pregatita si ai incredere in cel cu care o vei face prima data. Nu trebuie sa fi disperata sa o incepi mai de mica cu primul care iti iese in cale ( cum sunt unele in general, nu ma refer la tine) pentru ca la varsta pe care o ai tu mai ai timp destul. :*

| lovelygirl a răspuns:

Eu cred ca baietii ar putea incepe de la 15 ani in sus, dar fetele...hmmm de la 18-19 in sus...tongue