| iStarry a întrebat:

La evaluare nationala la matematica se pun si puncte intermediare la subiectul 2 si 3? adica... daca ai scris formula,ai facut, dar la un moment dat te-ai incurcat si n-ai mai continuat iti poate pune 3 puncte din 5?

4 răspunsuri:
| ALeXsSaY a răspuns:

Da. baremul vine cu punctajul pentru orice formula si orice calcul facut, separat. de ex: a scris formula de aflare a volumului prismei.1 pct. si tot asa. iti da puncte, la Evaluarea nationala se puncteaza TOT ce ai scris corect, la sb 2 si 3, evident.

| SmiiileXoXo a răspuns:

Da, vezi ca la ora 15 se afiseaza baremul, si scrie acolo exact cum se puncteaza :p

| cosmyna1 a răspuns:

Da
la II si III da,
la I nu

| LittleReasonToSmile a răspuns:

Da. 2-3-4 pct depinde pana unde ai scriswinking