| SUDSteaua1947 a întrebat:

Am dat examemul de evaluare nationala 2014 la matematica si am o intrebare:daca la subiectul 3 unde e doar geometrie am rezolvat mai multe subpuncte dar nu am facut desenele pe foaia de examen mi le ia in considerare? Mi le puncteaza? funda!

Răspuns Câştigător
| Lαrisα a răspuns:

Da. In barem nu scrie ca se puncteaza si desenele.

10 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Liceul Hermes are medii mai mari, dar Lucian Blaga are mai multe profiluri. Depinde ce profil vrei

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, la problemele de geometrie, este OBLIGATORIU să faci şi desenele!
Deci, din moment ce NU ai făcut desenele, NU vei primi punctajul maxim sad

Toate cele bune.

| gingergirl1 a răspuns:

Nu cred ca ti le punctează, eu am făcut varza la problemele alea laughing Mai ales ultima, de nu am invartit-o in toate felurile si tot nu i-am dat de cap, eu de obicei desenam in alt fel prisma sti? Aia părea paralelipiped si nu stiam ce era AE ala care avea masura de 10 cm, după desenul făcut de ei era inaltime, după desenul făcut de mine era latura laughing Si na'...decat formulele le-am scris laughing Am umplut 3 ciorne, dar eu nu am făcut desenele straight face
Eh, in fine, asta e! in rest am făcut tot subiectul in afara de problema cu Ion laughing)))

| SUDSteaua1947 explică (pentru gingergirl1):

Nu trebuia sa le invarti atat.doar trebuia sa aplici formulele de la arii, volume...

| Lαrisα a răspuns:

Desenele nu se puncteaza, pentru ca deja le aveai facute pe foaia cu subiectele.

| jamal000 a răspuns:

Sigur ca ti le va puncta, insa nu vei primi punctaj maxim pentru ca nu ai pe foaia de examen desenele.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Iti scade pentru ca nu le ai făcut, dar iti puncteaza pentru rezolvare.

| SUDSteaua1947 explică (pentru NimeniSiAtat):

Pai fiecare sunbpunct din problema avea 5 puncte si am facut 2 subpuncte.sa inteleg ca in loc de 10 puncte iau 5?

| SUDSteaua1947 explică:

Deci imi da punctajul maxim ca le-am rezolvat sau nu? ca unii zic da altii nu.

| Lαrisα a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Da. In barem nu scrie ca se puncteaza si desenele.

| Cristina1994c a răspuns:

Ti se puncteaza, dar era de preferat sa faci desenul.