| TheSpecialOne a întrebat:

La evaluarea(examenul) de trecere in cl a9a (liceu) cat la % din media finala valoreaza examenul si cat valoreaza media cl 5-8 (25% sau 50% ca nu mai inteleg)

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

50-50 cred.eu am avut evaluare nationala, una pe semestru, nu capacitate.

| alex951 a răspuns:

50%- este evaluarea(examenul) si cealalta parte de 50% este media celor 4 ani de gimnaziu

| daBăliu a răspuns:

75% media de la examene, 25% 5-8, pentru ca daca ai 10 media 5-8 si iei 1 in examene, iti strica radical toate visele si invers, daca iei 10 la examene si media de la 5-8 e 5, ti-o mareste f mult...